Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 30.10.2018
  • 1.091 kez okundu

CHP Antakya’da Meclis için 17 başvuru
Antakya Belediye Başkanlığı seçimlerinde Meclis üyeliği için CHP’den 17 kişi aday adaylığı başvurusunda bulundu. CHP’den Antakya Belediye Meclis üyeliği aday adaylığı başvurusunda bulunan 17 isim şunlar:
Metehan Şahan, Ekrem Değirmenci, Emin Kebabçıoğlu, Selahattim Karagöz, İnayet Çiçek, Sezer Dönmez Kiracı, Mehmet Ömer Dolar, Hikmet Fırıncıoğulları, Nadir Akyürekoğlu, Hasan Ali Çapar, Mithat Kalaycıoğlu, İsmail Güzelmansur, Mustafa Çalışkan, Zekiye Barutçu Yiğitbaşı, Nihat Mazmanoğlu, Hayrittin Türkmen, Mehmet Dokuz.

Rektör Kaya’dan “Cumhuriyet Mesajı”
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayınladı.
Rektör Kaya’nın mesajı şöyle:
“Dünyada eşine az rastlanır bir inanç ve azmin sonucu 95 yıl önce kurulan Cumhuriyetimiz, Türk Milletinin ebedi varlığıyla ilelebet devam edecektir. Cumhuriyet, milletimizin çağdaş dünyada hak ettiği yeri alma kararlılığının en büyük kanıtıdır.
Ecdadımızın bizlere ve gelecek nesillere bıraktığı bu kıymetli mirası koruma ve yüceltme konusunda milletimizin her bir ferdi, aynı inancı ve sorumluğu benliğinde taşımakta, ülkemizi el birliği ile geleceğe taşıma noktasındaki gayretini sürdürmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, istiklal mücadelemizin kahramanlarını ve tüm Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

Sınav Koleji etkinliği yarın
Kariyer ve Girişimcilik Semineri
İlimizin özel eğitim kurumlarından Özel Hatay Sınav Koleji öğrencilerine yönelik “ kariyer ve girişimcilik” konulu bir seminer sunumu düzenlendi. Etkinlik yarın yapılacak. Yarın saat 10.30’da okul salonundaki etkinlikte konuşmacı isimler şunlar:
– ATSO Başkanı Hikmet Çinçin
– HAGİAD Başkanı Yusuf Kavak
– HASİAD Başkanı Gökhan Alkan
– KAGİD Başkanı Tuban Güçlü
– ABİGEM İl Kord. İdil Teoman

MKÜ Semineri Bugün:
Problem Çözme Tekniği
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde (MKÜ) “Sosyal Hayatta İletişim ve Problem Çözme Teknikleri” konulu bir konferans düzenleniyor. MKÜ’den etkinlikle ilgili yapılan duyuruda, “Sosyal Hayatta İletişim ve Problem Çözme Teknikleri konulu konferans, üniversitemiz İdeal İnsan Topluluğu tarafından 30 Ekim 2018 tarihinde saat 15:00’te Veteriner Fakültesi Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonu’nda düzenlenecektir” denildi.

Dörtyol Karakucak’ta Başpehlivan
Ömer Yavuz…
Dörtyol’da geçtiğimiz hafta sonunda gerçekleştirilen 5. İlk Kurşun Kültür Sanat ve Turunçgil Festivali etkinlikleri kapsamında düzenlenen karakucak güreşlerinde başpehlivanlığı Ömer Yavuz kazandı. Dörtyol Belediyesi tarafından organize edilen güreşler 9 Ocak Stadyumu’nda yapıldı.
Adana, Mersin, Hatay, Gaziantep ve Kahramanmaraş’tan 30 güreş spor kulübünden 265 güreşçi; minikler, yıldızlar ve büyükler kategorisinde güreşti. 20 sıklette 20 ayrı kiloda yapılan karakucak güreşleri sonunda başpehlivanlığı Ömer Yavuz kazandı.
Dereceye giren güreşçilere ödüllerini Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy verdi.

İzinsiz SMS’e ceza
Kişisel Verileri Koruma Kurulu, kişilerin onayı almadan reklam içerikli arama yapanların, SMS gönderenlerin, elektronik posta yönlendirenlerin bu faaliyetlerini derhal durdurmalarına yönelik ‘ilke kararı’ aldı. Buna göre de izinsiz olarak reklam içerikli SMS, elektronik posta gönderenlere, arama yapanlara 15 bin liradan 1 milyon liraya kadar idari para cezası verilecek. İzinsiz bilgi paylaşımında da Cumhuriyet Başsavcılıkları’na suç duyurusunda bulunulabilecek.

Çiftçiye müjdemiz var
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Ege’ye özel üretimimizi artıracak, çiftçimizi mutlu edecek hazırlıklarımız sürüyor. En yakın zamanda da bunların müjdesini vereceğiz” dedi.

Yerel yönetimlere devir
2019 Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’na göre; Kültürel tesis ve faaliyetler kademeli olarak yerel yönetim kuruluşlarına devredilecek. Bu kapsamda 2019 yılı aralık ayı sonuna kadar Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki kültür merkezlerinin yerel yönetimler ile üniversitelere tahsisi sağlanacak.

İŞKUR rekoru
Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, “İŞKUR olarak 1 milyon 57 bin 249 kişinin istihdamına aracılık ettik. Bu tarihi bir rekordur ve bunu kırdık. 70 yılı aşan İŞKUR tarihinde erişilmeyen bir rekordur” dedi.

Tapu’da yeni sistem
Gayrimenkul Kıymetler Borsası AŞ Genel Müdürü İshak Kurtuluş Altun, “İster bireysel yatırımcı, isterseniz de dev bir banka olun. Hiç zorlanmadan mülklerinizi veya ipoteklerinizi, teminatlarınızı saniyeler içinde yönetebilecek, alıp-satabilecek, anında durumunu sorgulayabileceksiniz” dedi.

Esnafın AVM çağrısı
Müşteri çekmek için kullanılan ücretsiz AVM servislerinin dolmuşçu, halk otobüsü ve taksici esnafına büyük darbe vurduğunu belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ‘AVM yönetimlerinin, bu taşımacılık faaliyetlerinden dolayı vergi mükellefi olmaları gerek. Personeli taşımak için ruhsat alıp müşterilere hizmet eden bu servisler amaç dışı kullanılıyor. Üstelik AVM’lerin birçoğu, taşımacılık faaliyeti yaptıkları güzergâhlar ile saatleri internet siteleri üzerinden açıkça ilan ediyor. Taşımacı esnafımız üzerindeki bu haksız rekabete bir an önce dur denmeli’ dedi.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ