Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,43 / Satış: 7,46
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 16.03.2017
  • 1.388 kez okundu

Yaman: Ali İsmail’i sevgiyle anıyoruz
Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Eskişehir’deki Gezi protestoları sırasında can veren Antakyalı Ali İsmail Korkmaz’ın doğum günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Yaman, mesajında, “Henüz 19 yaşındayken, fikirleri ve hayallerinin peşinde yitirdiğimiz Ali İsmail, bugün binlerce gencin özgür dünyasının ölümsüz kahramanı olarak kök salıyor. Sevgili Ali İsmail’i, doğum gününde sevgi ve rahmetle anıyor, tüm gençlerimiz adına daha özgür bir dünya umut ediyoruz” dedi.

Öğretmenlik başvuruları başladı
21 Mart Salı gününe kadar
Milli Eğitim Bakanlığı, almayı kararlaştırdığı 21.000 Öğretmen kadrosu için başvuruları başlattı. 21.000 Öğretmen alımı için ön başvurular 21 Mart Salı gününe kadar sürecek Alınacak 21.000 Öğretmen kadrosu içinde en yüksek alımlar, Sınıf Öğretmenliği ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dallarında olacak.
Bakanlığın en yüksek alımları şu kategorilerde olacak:
3570 Sınıf Öğretmeni
2193 İngilizce Öğretmeni
2143 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni
1835 İlköğretim Matematik Öğretmeni
1720 Okul Öncesi Öğretmeni.

Yayman bugün Hatay’da
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı hemşerimiz Hüseyin Yayman bugün memleketinde.
Yayman’ın, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile birlikte Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şubesi İşyeri Temsilcileri İstişare Toplantısı’nda bir konuşma yapacağı duyuruldu. Etkinlik, bugün saat 19.00’da Anemon Otel’de yapılıyor.

Hatay Milli Eğitim Müdürlüğü, aday öğretmenlere hatırlattı:
Başvurular 20-24 mart arası
Hatay Milli İl Eğitim Müdürlüğü, ilimizdeki Suriyelerin eğitimi için atamaları ilimize yapılan Geçici Öğreticilerin 20-24 Mart tarihleri arasında başvurmaları gerektiğini duyurdu. Başvuruların, Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Bölümü’nde 20 ile 24 Mart tarihleri arasında kabul edileceği kaydedildi. Milli Eğitim duyurusunda, Geçici Öğreticilerden istenen belgeler şöyle sıralandı:
1.Adli Sicil Belgesi
2.İkametgâh Belgesi
3.Nüfus Cüzdan Fotokopisi
4.Mezuniyet (Diploma) Belgesinin Fotokopisi
5.Askerlik Durum Belgesi
6.KPSS Sonuç Belgesi
7.SGK İşe Giriş Belgesi
8.4 Adet Vesikalık Fotoğraf
9.Sağlık Kurulu (Heyet) Raporu

KPSS giriş ücreti düşürüldü
420 TL’DEN 180 TL’YE
ÖSYM, daha önce yayımladığı, KPSS kılavuzundan ‘Genel Kültür Genel Yetenek ve KPSS Alan Bilgisi’ sınavlarına giren bir adaydan alacağını açıkladığı 420 TL ücreti, yakınmaların ardından 180 TL’ye düşürdü.
ÖSYM, tepkiler üzerinde aldığı yeni kararda, Alan Bilgisi sınavında oturum başına 40 TL alacağını açıkladı. Yani KPSS Alan Bilgisi sınavına girecek bir aday 360 TL değil 120 TL sınav ücreti ödeyecek. Genel Kültür ve Genel Yetenek sınav ücreti dikkate alındığında, KPSS Genel Kültür -Genel Yetenek ve Alan Bilgisi oturumlarına giren bir aday toplam 180 TL ücret ödeyecek. KPSS alan bilgisi sınavları 27-28 Mayıs tarihlerinde yapılacak.

YAMAN, ‘Çanakkale Zaferi,
Şahlanma Destanı’

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, Çanakkale Zaferi’nin, tek yürek olmuş yaralı bir milletin şahlanma destanı olduğunu hatırlattı.
Defne Belediye Başkanı Yaman’ın mesajı şöyle:
“Dünya tarihine geçmiş bir kahramanlık destanı olan Çanakkale Zaferi; birlik ve beraberliğin timsali, tek yürek olmuş yaralı bir milletin tüm dünyaya şahlanışıdır. İşgal altındaki vatan topraklarını canları pahasına savunan Anadolu insanının verdiği mücadelenin yıldönümünde; bu zaferin mimarlarından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyoruz.
Çanakkale’de yaşanan kara ve deniz savaşları; dünya lideri ülkelerin ve emperyalist politikalarının, vatan savunmasını her şeyin önünde tutan bir ulus karşında ne kadar çaresiz kaldığının en açık göstergesidir. Yokluk içindeki bir halkın ülkesini korumak, işgalci güçlere boyun eğmemek uğruna verdikleri büyük mücadele aynı zamanda Kurtuluş Savaşı’nın da temellerini oluşturmuş; uyanan ulusal bilincin ve inancın yaktığı ateş vatan toprağını işgal eden emperyalist güçlere göz açtırmamıştır. Tarihimize bir dönüm noktası olarak geçen 18 Mart Çanakkale Zaferi, işgalci güçler tarafından dahi övgü ve hayranlıkla söz edilen bir destana dönüşmüştür.
Vatanının bölünmez bütünlüğünü ve bağımsızlığını şerefi sayarak büyük ve güçlü bir saldırıdan zaferle kurtulan Çanakkale kahramanlarını ve bağımsızlık ateşini bir kıvılcımla yakarak tüm yurtta yayılmasına önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyoruz.”

Diyabetliler Derneği kongre yaptı
YENİ YÖNETİM SEÇİLDİ
Diyabetliler Derneği Şubesi Olağan Genel Kurulu’nu yaptı ve yeni yönetimini belirledi. Diyabetçiler Derneği’nin Salı günkü kongresi sonunda Süleyman Nayman yeniden başkan oldu.
Diyabetliler Derneği’nin yeni yönetiminde şu isimler yer aldı.
Süleyman NAYMAN, Dr. İdris EMİR, Süheyla TURUNÇ, Selma YERAL, Şükran ALTAN, Nurhan SAĞLAR, Nihat ÖZKAYA.

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ