Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 19.03.2017
  • 1.752 kez okundu

Hataylı doktor kazada öldü
Cuma’yı Cumartesi’ye bağlayan gece geç saatlerde, ilimiz Belen civarında kontrolden çıkan aracın bir başka araca çarpması sonucu yaşanan kazada, otomobil sürücüsü Dr. Durdu Keleş hayatını kaybetti. Kaza, Belen civarında, aşırı yağışın yol açtığı kaygan yolda, Dr. Durdu Keleş’in kullandığı otomobilin kontrolden çıkarak karşı şeritteki bir TIR’a çarpması şeklinde meydana geldi. Kazada, otomobil sürücüsü Dr. Durdu Keleş kazada can verdi. Cumartesi günü toprağa verilen Uzman Doktor Durdu Keleş’in, Altınözü Boynuyoğun Mahallesi ASM’de görev yaptığı belirtildi.
ANTAKYA, merhuma Tanrı’dan rahmet, kederli Ailesine başsağlığı diler.

Sözleşmeli Öğretmenlikte Son Gün
Milli Eğitim Bakanlığı, alımını yapacağı 20.150 sözleşmeli öğretmen için başvuruları bugün sonlandırıyor. Öğretmen adaylarının bugün en geç saat 17.00’ye kadar başvuruda bulunmaları gerekiyor. 15 Mart günü başlayan başvurular bugün sonra ererken, alınacaklar içinde en yüksek kontenjan olan branşlar şöyle:
Din Ahlak: 2143 Kişi
İngilizce: 2193 Kişi
Matematik (İlk): 1835 Kişi
Fen Bilimler: 1003 Kişi
Türkçe: 1140 Kişi
Sınıf Öğrt.: 3570 Kişi
Rehberlik: 747 Kişi
Okul Öncesi: 1720 Kişi
Sözleşmeli Öğretmenlikte sözlü sınavlar 3-4 Nisan’da 8 şehirde yapılacak.

BAŞVURU BUGÜN BAŞLIYOR
İlimize atanan geçici öğreticiler, bugünden başlamak üzere hafta sonuna kadar başvuruda bulunabilecekler. Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ilimize ataması yapılan geçici öğretmenlerden istenen belgeleri de duyurdu. Milli Eğitim internet sitesinde, istenen belgelerle ilgili şöyle bir sıralama yapıldı:
1.Adli Sicil Belgesi
2.İkametgâh Belgesi
3.Nüfus Cüzdan Fotokopisi
4.Mezuniyet (Diploma) Belgesinin Fotokopisi
5.Askerlik Durum Belgesi
6.KPSS sonuç belgesi
7.SGK İşe Giriş Belgesi
8.4 adet vesikalık fotoğraf
9.Sağlık Kurulu.

CHP’nin Payas Belde Başkanı
BÜLEN İZGİ VEFAT ETTİ
CHP’nin Büyükşehir öncesi Payas Belde Başkanı Bülent İzgi vefat etti.
CHP’nin Payas’taki sevilen eski yöneticilerinden olan Bülent İzgi’nin cenazesi, geçtiğimiz hafta sonunda toprağa verildi.
ANTAKYA, merhuma Tanrı’dan rahmet, kederli Ailesine başsağlığı diler.

‘Antakya’nın Güneşi Halk Dansları Topluluğu’ kuruldu
Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından, farklı meslek gruplarından kişilerin yer aldığı “Antakya’nın Güneşi Halk Dansları Topluluğu” kuruldu ve düzenlenen toplantıyla basına tanıtıldı.
Başkan Savaş toplantıdaki konuşmasında, belediye olarak sanatın, kültürün, eğitimin ve sporun her alanında vatandaşlara hizmet etmenin peşinde olduklarını söyledi ve “Antakya Medeniyetler Korosu nasıl dünyaya mal olduysa, Hatay’ın kendine özgü halk dansları topluluğumuz da tüm dünyaya mal olacaktır” dedi.

MHP’nin Altınözü yeni İlçe Başkanı
ADEM TÜRK…
MHP’nin Altınözü ilçesine yeni Başkan geldi.
MHP’nin Altınözü ilçe başkanlığına Adem Türk getirildi.

Prim ödemelerine erteleme
Terör ve afet nedeniyle bazı il ve ilçelerdeki sigortalıların SGK prim ödemeleri ertelendi. SGK, terör ve afet nedeniyle zarar gören bazı sigortalıların prim ödemelerine ilişkin 30 Haziran 2017 tarihine kadar erteleme kararı aldığını açıkladı.

22.291 AVRO’luk Hibe Proje ile Defne’de “Talasemi Mücadelesi”
11 Ülkeden temsilciler bugün Hatay’da olacak
Defne Belediyesi’nin Avrupa Birliği’nden hibe almaya hak kazandığı “TALASEMİYE KARŞI BİRLİK OL” Projesi start aldı.
Defne Belediyesi; Akdeniz Anemisi, Akdeniz Kansızlığı ya da tıptaki adıyla “Talasemi” hastalığı konusunda halkın bilinçlenmesi ve farkındalık yaratma adına örnek bir projeye imza attı. Sorumluluğunu, Defne Belediyesi adına Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’ın üstlendiği “Unite Against Thalassemia- Talasemiye Karşı Birlik Ol” Projesi, Hatay Bölgesi’nde de sıkça görülen ve aslında önlenebilir bir hastalık olan Talasemi ile ilgili toplumu bilinçlendirme, toplum sağlığını kalkındırma ve halka da bu hastalığı önleme yöntemlerini anlatma amacı taşıyor.
Defne Belediyesi’nin, Avrupa Birliği’nden 22 bin 291 Avro hibe desteği ile gerçekleştirdiği “Unite Against Thalassemia- Talasemiye Karşı Birlik Ol” Projesi, 18-26 Mart tarihleri arasında 13 ülkeden gelen katılımcıların katılımlarıyla başlıyor.
Halkı bilgilendirerek, bu kalıtsal hastalığa nasıl dur denilebileceğini anlatmayı ve Talasemi’ye karşı hassasiyet oluşturmayı hedefleyen Defne Belediyesi’nin “Talasemiye Karşı Birlik Ol” Projesi, Proje Koordinatörü Samet Fırat Soydemir ile Azerbaycan, Bulgaristan, Romanya, Arnavutluk, Gürcistan, Sırbistan, Yunanistan, Hırvatistan, Makedonya, Ermenistan ve İtalya’dan gelen katılımcılarla, Harbiye Boğaziçi Tesisleri’nde gerçekleşecek.

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ