Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,69 / Satış: 5,72
€ EURO → Alış: 6,30 / Satış: 6,32

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 02.04.2019
  • 765 kez okundu

Hatay, CHP’nin Türkiye gururunda 2. sırada…
CHP’nin, Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde ilimizde aldığı oy oranı, bu Partinin Türkiye genelinde kazanılan Büyükşehir ya da il belediye başkanlığı seçimlerinde aldığı en yüksek oy oranı sıralamasında 2. oldu.
CHP, büyükşehir seçimlerinde İzmir’de en yüksek oyu alırken, Hatay, elde edilen % 55,21 oy oranıyla, Türkiye’de, CHP’nin kazandığı 11 büyükşehir belediyesi içinde en yüksek oy alınan 2. İl oldu.
Hatay CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkanlığı noktasında aldığı oylar, kazanılan 21 il belediye başkanlığı seçimleri kategorisinde de, Çanakkale ve İzmir’den sonra, Türkiye’de en yüksek oyun alındığı 3. il oldu.

Seçilen Yeni Muhtarlar
31 Mart yerel seçimlerinde, belediye başkanları ve meclis üyeleri yanı sıra mahalle muhtarlarımızı da seçtik. Antakya ile Defne’de seçimi kazanan mahalle muhtarlarından bazıları şunlar:
ARMUTLU- Cüneyt Öfkeli
SÜMERLER- Mehmet Keskin
AKDENİZ- Murat Sertel
TURUNÇLU- Muhsin Demirel
GÜLLÜBAHÇE- Rafet Yavrum
OĞLAKÖREN- Hasan Bilgin
ESENLİK- Adnan Sönmez
GAZİPAŞA- Sezer Bulgurcu
KUYULU- Semir Yoğurtçu
KIŞLASARAY- Nilay Mazmanoğlu
F.ÇAKMAK- Şefik Fatihoğlu
ZENGİNLER- Mahmut Gülcü
ŞEHİTLER- Cuma Kahramanoğlu
ORHANLI- Metin Sağıroğlu
K.DALYAN- Ali Gazeloğlu
SOFULAR- Ali Kumlu
KARDEŞLER- Ahmet Çetin
ÇEKMECE-Süleyman Oflazoğlu
GAZİ: Süleyman Çaltak

Bugün Miraç Kandili
Hazreti Muhammed’in Allah’ın huzuruna yükseldiği gece olarak kabul edilen Miraç Kandili, bugün idrak edilecek.

Karaali Ruhuna Kur’an Hatmi Bugün
Samandağlı-Antakyalı işadamı, ihracatçı merhum Cuma Karaali ruhuna bugün Kur’an Hatmi okutuluyor. Cuma Karaali ruhuna Kur’an Hatmi, bugün saat 14.00’te Samandağ Yeni Çarşı İşhanı’nda. Karaali Ailesi, merhum Cuma Karaali ruhuna bugünkü Kur’an Hatmi’ne tüm sevenlerin davetli olduğunu duyurdu.

En yüksek oranla
Rize, Konya, Malatya, Kahramanmaraş, Sakarya, Trabzon, Kayseri ve Erzurum’da AK Parti, Batman ve Diyarbakır’da ise HDP’nin adayları, kesin olmayan sonuçlara göre, en yüksek oy oranıyla seçilen ilk 10 belediye başkanı oldu.

Bakanlık Projesi Otizmli çocuklara
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca hazırlanan Otizm Spektrum Bozukluğu Olan Bireylere Yönelik Ulusal Eylem Planı (2016-2019) kapsamında, engelsiz gündüzlü yaşam merkezlerinde, otizmle ilgili özel alanların oluşturulması ve bunların yaygınlaştırılması planlanıyor.

Vekillikten Başkanlığa
AK Parti’den 3, CHP’den 5, HDP’den 8, İYİ Parti’den 2, bağımsız olarak da 1 Milletvekili, yerel seçimlere katıldı. Resmi olmayan sonuçlara göre, CHP’den 2 ve HDP’den 3 Milletvekili, belediye başkanlıklarını kazandı.

Esnafın talebi: “Şikayet Hattı”
‘Siyasi partiler, seçim tartışmalarını bırakıp hizmete odaklanmalı’ diyen Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ‘Her belediye, mutlaka şikâyet hattı oluşturmalı ve gelen şikayetler kısa sürede çözüme kavuşturulmalı’ dedi.

55 personel alacak
TÜBİTAK, Ankara ve Kocaeli’de görev yapmak üzere 55 personel istihdam edecek. Ankara ve Kocaeli’deki kadrolara yapılacak alım için 22 Nisan’a kadar TÜBİTAK İş Başvuru Sistemi (https://kariyer.sage.tubitak.gov.tr) üzerinden müracaat edilebilecek.

Davalar sürüyor
Darbe girişimi ve Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na ilişkin olarak, Nisan ayında 14 ildeki 39 davada 3 bin 244 sanığın yargılanmasına devam edilecek.

Geçersiz oylar
Yerel seçimlerin resmi olmayan sonuçlarına göre; İstanbul, Ankara ve Iğdır’da geçersiz olarak kayıtlara giren oyların, il ve ilçe seçim kurullarına yapılacak itiraz üzerine yeniden incelenmesi bekleniyor.

38 sözleşmeli personel
Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın mülakatla sözleşmeli personel alımı için başvuralar 2-12 Nisan tarihleri arasında internet üzerinden gerçekleştirilecek. Başvurular, “https://www.turkiye.gov.tr/sahilguvenlik-komutanligi-is-basvurusu” internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacak.

79 bin erken teşhis
Sağlık Bakanlığı’nca Türkiye genelinde uygulanan rahim ağzı, kolon ve meme kanseri taramaları kapsamında 78 bin 767 kişiye erken teşhis konuldu.

Taksit sayısı uyarısı
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, tüketicinin taksit sayısı artarsa fiyat ucuzlar algısına kapılmaması gerektiğini söyledi.

Yoğun eğitim şart
Otizm Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Çayan, “Otizmli çocuklar için yoğun eğitim verilmesi gerekiyor. Ailelerin yaşadığı en büyük sıkıntı da eğitimlerin seansının az olması.” dedi.

Önemli veriler
3 Nisan Çarşamba: 10:00/TÜFE (aylık)/Mart/Beklenti: + % 1.00/Önceki: + % 0.16 – 10:00/TÜFE (yıllık)/Mart/Beklenti: + % 19.63/Önceki: + % 19.67

Bugün enerji verilemeyecek yerler
Bugün ilimizde enerji kesintisi uygulanacak yerler şunlar:
Antakya İlçesi Saraykent Mahallesi 27., 28., 29., 30., 31., 32., Şükrü Balcı, 366., 342., 374., 340.,11., 368., 343., 375., 305., ve Aybars Sokaklara 9:00-13:00 saatleri arası,
Defne İlçesi Gümüşgöze Mahallesi Bahar, Cumhuriyet, Güzel, Menders, Zambak, Ziyaret, Çınar, Esen, Uğur Mumcu, 12. Çıkmaz ve 11. Çıkmaz Sokaklar ile Harbiye Mahallesi Yamanlar Sokağa 15:00-17:00 saatleri arası
Defne İlçesi Gümüşgöze Mah. Bahar, Cumhuriyet, Erler, 1. Çıkmaz, Atatürk (Yeni) Cumhuriyet (Yeni), Dilek, Güneş, Hürriyet, Melek, Menekşe, Yeşil, İnönü, Şirin ( Yeni), Hayat, Şirin, Erler (Yeni), Kiraz, Yunus Emre, 3. Çıkmaz, 10. Çıkmaz, 5. Çıkmaz 2 . Çıkmaz, 4.Çıkmaz, 13. Çıkmaz ve Duman Sokakları, Harbiye Mahallesi Meşe ve Zambak Sokaklar ve Çardaklı Mahallesi Çardaklı Sokağa 9:00-14:00 saatleri arası
Dörtyol İlçesi Ocaklı Mahallesi, Karaali, Duygu, Hafız Ahmet Aksoy, Filiz, Gonca, Can, Ataytür, Akpınar, Öğretmen Musa Kazım Arıkan, Çarşamba, Yavuz Selim ve Türkoğlu Sokakları, Çaylı Mahallesi, 219 Nolu ve 214 Nolu Sokaklarına 13:30-17:00 saatleri arası,
Hassa İlçesi Dervişpaşa ve Girne Mahallelerine 9:30-12:00 saatleri arası,
İskenderun İlçesi Modernevler Mahallesi Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Bekir Çelik Caddesi ile 309/4 ve 309/7 Sokaklar ve Yunus Emre Mahallesi 309/8 Sokağa 9:00-12:00 saatleri arası,
Kırıkhan İlçesi Çamsarı, Karamankaşı ve Güzelce Mahallelerine 9:00-17:00 saatleri arası,
Kırıkhan İlçesi Yeni Mah. 8:30-16:30 saatleri arası,
Yayladağı İlçesi Şenköy Mahallesi Nakışlı, Hacı Nuri Yaylacı, Bahçelievler, Kasım Gülen, Bayır ve Akgedik Sokaklarına 15:00-17:00 saatleri arası,
Yayladağı İlçesi Şenköy Mahallesi Park, Atatürk, Şehit Mustafa Dönmez, Kaba Hasan Çıkmaz, Vakıf, Ayşe Fitnat Hanım, Şehit Abdullah Küçük, Dolaşık, Dostlar, Kesen, Yokuş, Yonca, Nazım Okşarel, İmam Çıkmazı, Yamaç ve Şehit Abdulkerim Dönmez Sokaklara 9:00-17:00 saatleri arasında Tesis çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ