Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 12.09.2019
  • 1.148 kez okundu

Valilik Açıklaması:
Vali Doğan’ın yurtdışı programı yok
Hatay Valiliği, ilimizde yayınlanan bir gazetede Almanya’ya gideceğiyle ilgili yayınlanan haberin gerçeği yansıtmadığını duyurdu.
Valilik açıklaması şöyle:
“Vali Rahmi Doğan’ın yurtdışına çıkacağı, 10 Eylül 2019 tarihli Mercek Gazetesi’nde, Hatay Valisi Sayın Rahmi Doğan’ın Almanya’da Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile bir araya geleceği şeklinde çıkan haber gerçekleri yansıtmamakta olup, Sayın Valimizin yurtdışı programı bulunmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

MKÜ-GSF Resim Bölümü’nde 2 Boş Kontenjan
Kayıt Bugün 17.00’ye Kadar
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi 2019-2020 Öğretim Yılı Özel Yetenek Sınavı yedek kayıtları başladı. Dün başlayan kayıtlar, bugün mesai saati sonuna kadar devam edecek. 2019-2020 Eğitim Yılı Güzel Sanatlar Fakültesi Özel Yetenek Sınavı sonuçlarına göre yapılan kayıtlarda, Resim Bölümü’nde mevcut 20 kontenjandan 2 kontenjanın boş kaldığı bildirildi.
MkÜ Güzel Sanatlar Fakültesi’nden yapılan açıklamada, yedek aday listesinden kayıt hakkı kazanan öğrencilerin, yedek listedeki sıraya göre, 12 Eylül 2019 Perşembe günü (bugün) saat 17:00’a kadar kayıt yaptırabilecekleri kaydedildi.

Yol Ortasındaki Araç Yandı
İskenderun ilçesinde park halindeki bir kamyonette çıkan yangın, çevredeki vatandaşların yardımı ve itfaiyenin müdahalesi sonucu yanmaktan kurtarıldı. Edinilen bilgilere göre, önceki gün sabah saatlerinde İskenderun-Atatürk Bulvarı sahil spor kompleksi önünde yol kenarına park halinde bırakılan kamyonet, durduğu yerde alttan çıkan kıvılcımla alev aldı. Bir anda kamyonetin altından yükselen alev ve dumanı gören çevredeki vatandaşlar, yangın söndürme tüpüyle ilk müdahaleyi yaptı, yangını söndürmeye çalıştı. Yapılan söndürme çalışmaları yetersiz kalırken, gelen itfaiye yangını tamamen söndürdü. İtfaiyenin müdahalesiyle, park halindeki açık kasa kamyonet tamamen yanmaktan kurtarıldı.

Suriye sınırındaki savaşın yansımasında bir başka boyut:
İlimizdeki Hayvanlar Telef
Güney komşudaki iç savaşın bir başka boyutu olarak, ilimizde sınıra yakın yerlerdeki hayvanlar telef oluyor. Bu konuda Hatay Tabiatı Koruma Derneği’nin yayınladığı açıklamada, konu ayrıntılı şekilde dile getiriliyor.
Derneğin bu konudaki mesajından özet şöyle:
“Son zamanlarda, Kırıkhan-Suriye sınırı civarındaki küçükbaş hayvanlara kurt saldırıları yaşanmış, bunun sonucunda da önemli miktarda koyun telef olmuş ve köylümüz mağdur olmuştur. Yaşanan bu üzücü olay akabinde, bazı çevrelerce paylaşılan, derneğimiz ve devlet tarafından ‘bölgeye kurt salındığı’ iddiaları gerçek dışı ve asılsızdır.
Henüz dağ ceylanlarının neslini kurtarabilmiş değilken, neden böyle bir şey yapalım? Kurtlar zaten bölgenin doğal bir türü olarak binlerce yıldır yaşamaktadır. Şu ana kadar tespit ettiğimiz kurt sayısı da sadece dört. İki gün önce akşam saatlerinde, sınır hattında görevli askeri erkan ile yapmış olduğum sohbette, kurtların üçünün Halepli Karakolu civarından Suriye’ye geçtiklerini de öğrendim. Yaşanan talihsiz olayların tekrar yaşan-maması adına köylümüze önerimiz, sürülerinde mutlaka güçlü çoban köpekleri bulundursunlar, hayvanlarını sigortalayıp, ahırlarını daha güvenli bir hale getirsinler. Tekrardan geçmiş olsun.”

Anne-Babalara, çocukları için uyarı:
Sağlıklı Beslenme
Sağlık uzmanları, okulların açılmasıyla birlikte, anne ve babaları, çocuklarının sağlıklı beslenmesi konusunda uyarıyor. Hatay İl Sağlık Müdürlüğü’nün uyarı mesajında şöyle denildi:
“Sağlıklı beslenme alışkanlığının, yalnızca çocuklarımızın büyüme ve gelişiminde değil, okul başarısı üzerinde de etkili olduğunu unutmayalım. Çocuklarımıza, doğru beslenme alışkanlığının, yaşam boyu sürmesi gereken bir davranış biçimi olması gerektiği öğretelim.”

Gündem Suriye…
Gündem Sınır Hattı!
ABD Avrupa Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Korgeneral Twitty ve ABD Merkez Kuvvetler Komutan Yardımcısı Korgeneral Bergeson, temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesindeki Birleşik Müşterek Harekat Merkezi’ne geldi. Komutanların gündemi, Hatay’a komşu İdlib ve yaşananlar!

Erdoğan’dan destek:
Yanınızda olacağım
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay’ın olmadığı Büyükşehir Belediye Başkanları ile olan toplantısında, şehirlere ve oralarda yaşayan insanlara yapacakları tüm hayırlı çalışmalarda belediye başkanlarının yanında olacağını bildirdi.

Vergi borçluları
Gelir İdaresi, 47 bin 32 kişi ve kuruluşun 1 milyon liranın üzerinde vergi borcunun bulunduğunu açıkladı. Listedeki ilk 100’ün borcu 44,3 milyar lira.

Bugün açıklanıyor
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşümün yeni yol hari-tasını bugün İstanbul’da düzenlenecek toplantıda kamuoyuyla paylaşacak.

Düğün yapmamak boşanma sebebi…
Gelinlik giyme hayali yıkılan geç kızlar için Yargıtay Hukuk Genel Kurulu’ndan önemli bir karar geldi. Kurul, geline söz verip de düğün yapmayan damadı kusurlu buldu. Düğün merasiminin tarifini de yapan Yüksek Mahkeme, düğün yapmamayı boşanma sebebi saydı. Emsal kararla, düğün yapmamak, evliliği temelinden sarsan kusur olarak kabul edilecek.
Alınan bilgiye göre, H.A. ve Ş.A., 2010 yılında resmi nikahla evlendi. İddiaya göre, damat Ş.A., nikah töreni sonrası düğün yapacağına söz verdi. Ancak Ş.A., resmi nikahın üzerinden 3 sene geçmesine rağmen, bir takım bahanelerle düğün merasimini yapmaya yanaşmadı. 5. Aile Mahkemesi’ne başvuran H.A., kocasının düğün yapmaması sebebiyle ailesi ve çevresi karşısında küçük duruma düştüğünü, davalının istememesi sebebiyle işten ayrıldığını ve maddi yönden de büyük sıkıntılar yaşadığını, evlilik birliğinin devam edeceği yönündeki inancını da kaybettiğini de ileri sürerek boşanma kararı verilmesini talep etti.
Mahkemede ifade veren davalı koca Ş.A. ise eşini çok sevdiğini, işlerinin yolunda gidememesi sebebiyle düğün yapmadığını ancak ev kiralamak, eşya almak gibi müşterek hayatın gerektirdiği tüm özeni gösterdiğini, eşinin kendisini affetmesini istediğini belirterek davanın reddini istedi. Mahkeme, davalının söz verdiği düğünü yapmadığı bu sebeple tarafların bir araya gelmediği, bu süre içerisinde düğün yapmaması sebebiyle evlilik birliğinin sarsılmasında davalının tam kusurlu olduğu gerekçesiyle tarafların boşanmalarına karar verdi.

DOĞAKA’dan, projesi başarılı olan kurumlara eğitim…
Bugün ve Yarın
DOĞAKA; 2019 Yılı İmalat Sanayisine Yönelik Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı, 2019 Yılı Seracılığın Geliştirilmesi Mali Destek Programı, 2019 Yılı Bölge İçi Gelişmişlik Farklarının Azaltılması Mali Destek Programı, Ekonomik Kalkınma ve 2019 Yılı Bölge İçi Gelişmişlik Farklarının Azaltılması Mali Destek Programı sosyal kalkınma değerlendirme sonuçları ve başarılı proje listesi geçtiğimiz Temmuz ayında yayınlanmıştı.
Söz konusu programlar kapsamında destek almaya hak kazanan başvuru sahipleri ile sözleşmelerin imzalanmasını müteakip, proje uygulama sürecine ilişkin olarak; Proje sahiplerinin sözleşme imzalanma-sından proje bitimine kadar uymaları gereken satın alma kuralları, proje uygulama usul ve esasları, kays ve sözleşme yönetimi konuları hakkında İzleme ve Değerlendirme Birimi Uzmanları tarafından 12-13 Eylül tarihleri arasında Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerinde eğitimler düzenleneceği duyuruldu.
Proje kapsamında; sözleşme, satın alma ve uygulama süreçlerinde herhangi bir sorunla karşılaşılmaması adına, projelerin firma/kurum yetkilisi, proje koordinatörü ve muhasebe/satınalma sorumlularının eğitime katılım sağlamasının önemli olduğu belirtilen DOĞAKA açıklamasında, eğitim tarihi 12 Eylül Perşembe ve saat 10.00 olarak duyuruldu.

Uygulama ‘İptal’
Anayasa Mahkemesi, belediyelerin görev ve sorumlulukları arasında sayılan itfaiye hizmetlerinin hizmet alımı yöntemiyle yaptırılmasına imkan tanıyan düzenlemeyi Anayasa’ya aykırı bularak iptal etti.

İskele Açılışı İptal
İskenderun Belediyesi, sahilde ışıklandırılan iskele ile ilgili açılış programını iptal etti. Hatay Emniyet Müdürü’nün eşinin hayatını kaybetmesi, kendisi, damadı ile 2 kızının da yaralanmasıyla sonuçlanan kaza dolayısıyla, İskenderun Belediyesi’nin, dün için programlanan açılış programını iptal ettiği duyuruldu. İskenderun Belediyesi, aynı program kapsamındaki Fuat İnan konserini de iptal etti.

Serttaş Konseri
20 Eylül’de
Yayladağı Belediyesi’nin, geçtiğimiz günlerde düzenlenmesi öngörülürken, Şehit haberleri dolayısıyla ertelenen Bülent Serttaş Konseri önümüzdeki hafta yapılıyor. Yapılan duyuruda, 20 Eylül Cuma akşam saat 20:00’da Devrent Mesire Alanı’ndaki aba güreşi sahasında Bülent Serttaş Konseri düzenlendiği kaydedilerek, halka açık konsere herkesin davetli olduğu belirtildi.

Esnafın talebi
İddia’nın sabit bayilere uyguladığı komisyon oranını yüzde 7’den 4,2’ye indirmesini doğru bulmadıklarını ve düşürülen kar marjlarının geri verilmesi gerektiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bulunacak çözüm esnafımızı rahatlatacaktır” dedi.

Arsuz Kadın Eli Semt Pazarı Açılışı Bugün
Arsuz Belediyesi Karaağaç ‘Kadın Eli Semt Pazarı’nın açılışı, 12 Eylül Perşembe saat 11.00’de gerçekleştiri-lecek. Haftanın her Perşembe günleri, Karaağaç Semt Pazarı’n-da, kentin üreten kadınla-rına destek olunması amaçlanıyor.

Hirai Zerdüş Konseri
Pazar Günü
Hatay Sakatlar ve Gönüllüler Derneği, hafta sonunda “Hirai Zerdüş”ü Antakya’ya getirterek bir konser vermeyi planlıyor. Programa göre, Hirai Zerdüş, 15 Eylül Pazar akşamı Sümerler amfi tiyatroda bir konser verecek.
Hatay Sakatlar ve Gönüllüler Derneği Başkanı Sabit Köse, etkinlikle ilgili şu bilgilendirmede bulundu:
“Konserini düzenlemiş olduğumuz Hirai Zerdüş konserinin tüm gelirlileriyle, tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olan engellilerimize tekerlekli sandalye temin edilecektir. Engellilerimizin, bu hayatta hiç bir engeli olmadığını gösterip onlara destek olmak için sizlerin de desteğini bekliyoruz. Bilet fiyatı 30 TL. İletişim numaramız, 0532-4110860, Sabit Köse (Hatay Sakatlar ve Gönüllüler Derneği Başkanı).”

İdlib kaynıyor
Türkiye ve Rusya arasında 17 Eylül 2018’de imzalanan mutabakattan bu yana İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’nde rejim ve Rusya’nın saldırılarında 219’u kadın, 341’i çocuk, bin 282 sivil öldü.

Yangına karşı
Türkiye’deki orman yangınlarına karşı mücadeleyi güçlendirmek amacıyla özel eğitimli ve ekipmanlı, sertifikalı, kimlikli “gönüllü”ler görev yapacak.

Dış Ticaret
Türkiye İstatistik Kurumu, temmuz ayına ilişkin dış ticaret endekslerini açıkladı. Buna göre; İhracat birim değer endeksi, Temmuz’da yıllık bazda yüzde 3,7, ithalat birim değer endeksi ise yüzde 3,9 düştü.

Tarım Yarışması
Katılım “serbest”
Türkiye İş Bankası, ülke ekonomisi için önemli sektörlerden biri olan tarım alanında teknolojiye dayalı yenilikçi uygulamaları bulmak ve bu girişimlerin ölçeklenmelerine katkı sağlamak amacıyla “Tarım Girişimciliği Yarışması” düzenliyor. Bankadan yapılan açıklamaya göre, girişimler, tarım ile ilgili projelerinin detaylarını yazarak başvurularını 1 Ekim 2019’a kadar https://yarisma.kokprojekt.com/ üzerinden yapabilecek.

Gaza basma zamanı!
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, otoyollardaki hız limitine ilişkin olarak, “120 kilometreyi yüzde 5 ya da 6’lık artışla yükseltip 140 kilometre en üst limit sağlayabilme imkanına sahip olma yönünde bir değerlendirmemiz var” dedi.

Hatay’da Temizlik Seferberliği
21 Eylül’de…
İlimizin 15 ilçesinde 21 Eylül günü oluşturulacak ekiplerle, “Temiz Hatay” sloganı hedefine doğru temizlik harekatı düzenlenecek. Konuya ilişkin bilgilendirmeyi yapan Hatay Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Reşat Kayman, 21 Eylül’de gerçekleştirilecek temizlik kampanyasına tüm hemşerilerini davet etti.
Başkan Kayman, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
“21.09.2019 Dünya Temizlik Günü etkinlikleri kapsamında, Hatay Kent Konseyi olarak, kentimizin caddelerinin hijyen ve temiz olması adına farkındalık yaratmak için toplanıyoruz. Gerçekleştireceğimiz çalışmaya tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz.”
Hatay Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Reşat Kayman, gerçekleştirecekleri çalışmanın, 21 Eylül 2019 günü Hatay Büyükşehir Belediyesi taş binanın önünden saat 14.00’da başlayacağını duyurdu.

Bugün enerji verilemeyecek yerler
İlimizde sürdürülebilir enerji temini için Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi’nce gerçekleştirilecek olan şehir şebekeleri ile trafolara yönelik bakım, onarım ile yenileme çalışmaları sırasında enerji kesintisi uygulanıyor.
İlimizde bugünkü kesinti programı şöyle:
Altınözü İlçesi Kılıçtutan Mahallesine 09:00-17:00 saatleri arası,
Belen İlçesi İssume Mahallesi Sokullu Mehmet Paşa Sokağa 11:00-14:00 saatleri arası,
Defne İlçesi Koçören Mahallesi Kebaşpınar ve Aşağıkoçören Sokaklara 09:00-17:00 saatleri arası,
Hassa İlçesi Haydarlar Mahallesine 09:00-17:00 saatleri arası,
Hassa İlçesi Su Gediği Mahallesine 09:15-17:15 saatleri arası,
Kırıkhan İlçesi Gölbaşı Mahallesine 09:00-17:00 saatleri arasında AG-Hizmet Alım çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

Yarın enerji verilemeyecek yerler
İlimizde sürdürülebilir enerji temini için Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi’nce gerçekleştirilecek olan şehir şebekeleri ile trafolara yönelik bakım, onarım ile yenileme çalışmaları sırasında enerji kesintisi uygulanıyor. İlimizde yarınki kesinti programı şöyle:
Hatay’ın Altınözü İlçesi Kılıçtutan Mahallesine 09:00-17:00 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Aşağı Kepirce Mahallesi Kepirce, Eski Çengen, Aşağı Kepirce(Mücavir) Sokakları ile Yukarı Kepirce Mahallesine 09:30-17:30 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Gözcüler Mahallesi 3, 5, 7, 8, 9, 10, 11, 2, 4, 6, 1 ve 12 Sokaklara 10:00-17:00 saatleri arası
Defne İlçesi Koçören Mahallesi, Kebaşnar ve Yukarı Koçören Sokaklara 09:00-17:00 saatleri arası
Dörtyol İlçesi Yeşilköy Mahallesi, Lale, Deliçay, İlhanlar, Bağlar, İnönü, Barbaros, Akasya, Yakut, Akdeniz, Cengiz Topel, Ceyhan, Çetin ve Sürmeli Sokaklara 09:00-17:00 saatleri arası,
Dörtyol İlçesi Kuzuculu Mahallesi, Bedir, Taş Köprü ve Şehit Osman Temur Sokaklara 09:30-17:30 saatleri arası
İskenderun İlçesi Denizciler Mah. 20, 23, 24, 26 (Fatih), 27, Mehmet Akif Erasoy, 25 ve Fevzi Çakmak Sokaklara 10:00-17:30 saatleri arası,
Kırıkhan İlçesi Gölbaşı Mahallesine 09:00-17:00 saatleri arası,
Kırıkhan İlçesi Camuzkışlası Mahallesine 09:45-17:00 saatleri arası,
Samandağ İlçesi Tekebaşı Mahallesine 09:00-11:00 saatleri arasında tesis çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

Otoban’da Hız Sınırı 140 Km’ye Çıkıyor
Otobanda halen 120 km olan hız sınırı 140 km’ye çıkıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 120 kilometre olan otoyolda hız limitini 140 kilometreye çıkarmaya yönelik bir çalışma olduğunu söyledi. İçişleri Bakanı Soylu, katıldığı bir radyo programında şu bilgiyi verdi:
“120 kilometreyi yüzde 5 ya da 6’lık artışla yükseltip toplam toleransıyla beraber 140 kilometre en üst limit sağlayabilme imkanına sahip olma yönünde bir değerlendirmemiz var.”
Trafik kazalarındaki ölümü azaltabilirlerse, gelecek yıl içerisinde otoyollardaki hız limitini biraz daha artırabilme imkanını ortaya koyabileceklerini söyleyen Soylu, konuyla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile görüşeceklerini ifade etti. Halen mevcut hız sınırı ihlali cezaları şöyle:
Şehir içi hız limiti 50 km olarak belirlenmiştir. Bu limit aşılırsa uygulanan para cezası şöyle;
55 km-65 km arası 535 TL ceza
65 km-75 km arası 988 TL ceza
75 km ve yukarısı 5002 TL ceza
Hız limiti 80 km istenen yerde ise aşım cezası şu şekilde uygulanıyor;
88 km-104 km arası 935 TL ceza
104 km-120 km arası 2488 TL ceza
120 km ve yukarısı 4002 TL ceza
Şehir dışı iki yönlü yol da ise hız limiti 90 km olarak belirlenmiştir. Aşım halinde uygulanan ceza şöyle;
99 km-117 km arası 935 TL ceza
117 km-135 km arası 2488 TL ceza
135 km ve yukarısı 4002 TL ceza
Şehir dışı bölünmüş yolda da sürücülere 110 km hız yapma hakkı tanınmakta. Sürücüler bu sınırı aşarsa, şu para cezalarını ödemek zorunda;
121 km-143 km arası 335 TL ceza
143 km-165 km arası 988 TL ceza
165 km ve yukarısı 4002 TL ceza

ALİKEV etkinliği Cumartesi günü
Çocuk-gençlik Konseri
Defne Dayanışma Evi ile Alikev’in birlikte organize ettiği Çocuk ve Gençlik Konseri, 14 Eylül Cumartesi günü saat 18.00’de yapılıyor. Öncesinde, Şubadap Çocuk ve Moyo Masal’ın, daha sonra Alikev Müzik Topluluğu’nun sahne alacağı etkinliğe, tüm çocukların, istemeleri halinde de anne babaları ve tüm gençlerin davetli olduğu duyuruldu. Organizasyonu üstlenen komite üyeleri, etkinliğin ücretsiz olduğunu bildirdi, ancak oluşturulacak kütüphaneye katkı sağlaması adına konsere 1 kitap ile giriş yapılacağını bildirdi.
-Selvi Günay-

Erişime açıldı
Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültesi yaz okulu sınav giriş belgeleri yayınlandı. Bu yıl ilk kez açılan yaz okulunun dönem sınavları 15 Eylül Pazar günü saat 14.00’te tek oturumda gerçekleştirilecek.

MİT Tırları
Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nin 54 sanıklı MİT TIR’larının durdurulması davasının gerekçeli kararı tamamlandı. Gerekçede, TIR’ların durdurulmasının, doğrudan hükümeti ve MİT’i hedef aldığı, FETÖ’nün planlı bir örgütsel organizasyonu olduğu belirtildi.

Dış ticaret açığı
DEİK Asya Pasifik İş Konseyleri Koordinatör Başkanı Kolbaşı, dış ticaret açığının 40 milyar dolarlık kısmının Asya Pasifik bölgesinden geldiğini söyledi.

İade kararı
İstanbul’da internetten kapüşonlu kaban satın alan avukat Recep Kılınçarslan, “defolu” olduğu gerekçesiyle gönderilmeyen ürünün yerine emsal üründen fiyat farkı talep edilince yaşadığı mağduriyeti mahkemeye taşıdı. Mahkeme, “Stokları tükenmiş bir ürünü web sitesinde yayınlayan davalının stoklarını kontrol etme yükümlülüğü olduğunu, web sitesinde yayınlamış olduğu ürünü tüketiciye teslim edemediği görüldüğü için davacının ödediği 50 liralık fazla miktarın yasal faiziyle geri ödenmesine” hükmetti.

39 yıl oldu
Türkiye Cumhuriyeti tarihinin emir komuta zinciri içinde gerçekleştirilen son askeri darbesi 12 Eylül 1980 darbesinin üzerinden 39 yıl geçti.

Artık tek adreste
Kültür ve Turizm Bakanlı-ğına bağlı tüm müze ve ören yerlerinin sosyal medya hesapları ve web siteleri “https://turkishmuseums.
com” sayfasında buluşturuldu.

Meclis Gündeminde
CHP Hatay Milletvekili Av.Suzan Şahin, sosyal medya hesabından 7 yıl önce yaptığı paylaşımlar gerekçesi ile 5 ayrı suçtan yargılanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancı-oğlu’na toplamda 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası verilen davanın ikinci duruşması sonrası okuduğu ve dava dosyasına, pişman olmadığı yönünde delil olarak giren Nazım Hikmet şiirini TBMM gündemine taşıdı.

Darısı Antakya’ya
Eski evlerin kentine
UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve “korumanın başkenti” unva-nıyla anılan Karabük’ün 50 bin nüfuslu Safranbolu ilçesini, yılın 8 ayında nüfu-sunun 18 katı turist ziyaret etti. Safranbolu, ahşap evleri ile ünlü bir yer.

Karatay uyardı
Prof. Dr. Canan Karatay, “Çocuklar mutlaka yağ ve proteinle beslensin. Protein yağla yenildiği zaman vücu-da çok daha iyi etki ediyor. Yağ olmasa beyin çalışmaz” dedi.

1,20’ye düşürdü
Türk Ekonomi Bankası (TEB), konut kredi faiz oranını 120 aya kadar olan tüm vadelerde yüzde 1,20’ye indirdi.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ