Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,31 / Satış: 10,35

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 10.10.2019
  • 1.267 kez okundu

Hatay Eğitim Sen’li Yönetici, Genel Merkez’in ihraç kararına itiraz etti:
Yürütmeyi Durdurma Aldı
Hatay Eğitim Sen yöneticilerinin, yöneticiliği ve üyeliklerinin düşürülmeleri ile ilgili olarak, Genel Merkez kararına karşı yerel mahkemede açılan dava olumlu sonuç verdi. İlgili mahkemenin ilk etapta yürütmeyi durdurma kararı verdiği
kaydedildi. Hatay Eğitim Sen Yöneticisi Ahmet Korkmaz’ın başvurusu üzerine, yerel mahkeme tarafından alınan kararda, yürütmenin durdurulması ve eksiklerin tamamlanması ile hukuki süreç için davanın 20 Kasım tarihine bırakılmasının kararlaştırıldığı kaydedildi. -Cemil Yıldız-

Erzin Belediyesinden İndirim
1,5 Tl Olan Çay 1 Tl’ye…
Erzin Belediyesi, belediyeye ait çay bahçesinde 1,5 TL’den satılan çay bardağı fiyatını 1 TL’ye düşürdü. Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu, bu konudaki açıklamasında şu mesajı verdi:
“Dünden itibaren, belediyemiz iştiraki tarafından işletilecek olan Atatürk Parkı’nda 1,5 TL olan çay ücretini 1,00 TL ye düşürdük. Her şey Erzin için. Tüm halkımızı, ailelerimizi parkımıza bekliyoruz.”

Erol Bilecik MTAL Kantini kiralanıyor
İhale Bugün…
Antakya’daki orta dereceli meslek okullarından birinde bugün kantin kiralama ihalesi yapılıyor. Edinilen bilgiye göre, Antakya Erol Bilecik Mesleki Teknik Anadolu Lisesi kantini ihaleyle kiralanacak. Bugün, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde saat 10.30’da başlayacağı duyurulan ihalede, kantin için yıllık 65.000 TL kiralama ücreti talep edilirken, okulda halen 1150 öğrencinin öğrenim görmekte olduğu kaydedildi.

Tercih zamanı
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Devlet korumasında yetişen 2 bin 183 gencimiz 10 Ekim Perşembe itibarıyla kamu kurumlarına yerleşebilmek için tercih yapabilecek” dedi.

Destek bekleniyor
Yeni Ekonomi Programı kapsamında, inşaat sektöründe yerel üretime ve tamamlanmaya yakın projelere finansman desteği verileceğinin belirtilmesinin ardından, sektör temsilcileri, atılacak adımlara odaklandı.

Kisecik İ.o. Kantini Kiralanacak
Antakya’ya bağlı Kisecik İlkokulu katini kiralanıyor. Alınan bilgiye göre, Kisecik İlkokulu kantin ihalesi, bugün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde saat 10.00’da yapılıyor. Kisecik İlkokulu kantini için yıllık 2800 Lira kiralama ücreti isteniyor. Okulda 304 öğrenci olduğu, ihalenin, bugün 10.00’da yapılacağı bildirildi.

TEDAŞ’ın dikkatine:
Atatük Caddesi Ayınlatması 48 Saattır Yanıyor…
İlimiz Antakya ilçesinde, Atatürk Caddesi aydınlatması, ilginçtir 48 saattir aralıksız yanıyor. Geceli-Gündüzlü yanan Atatürk Caddesi aydınlatma lambalarının bu gereksiz tüketimi, görenleri üzerken, bölgede anarım ya da arıza giderme gibi bir çalışma olmadığından, muhtemelen SENYÖR tesisatının bozuk olabileceği üzerinde duruluyor ve Toroslar EDAŞ yetkililerinin sorunu çözmesi isteniyor.

Defne Dostluk Turnuvası’nda final günü
Defne Belediyesi Dostluk Turnuvası’nda yarı final maçları, 10 Ekim Perşembe günü oynanacak. Dostluk Turnuvası’nda, bugünkü yarı final maçları programı şöyle:
Yeşilpınar Mirisan Spor – Çekmece Derneği
Yeşilpınar Spor – Yeniçağ Spor
Bugünkü yarı final maçlarının ardından kazanan takımlar,
14 Ekim Pazartesi günü finali oynayıp şampiyonu belli edecek.

HASOL’un sunumu bugün
Mimarlık Haftası etkinlikleri kapsamında, Hatay Mimarlar Odası ile MKÜ Mimarlık Fakültesi tarafından ortak gerçekleştirilecek olan, Dr. Yük. Müh. Mimar Doğan Hasol’un “Mimarlık Denince” konulu konferansı, bugün düzenleniyor. Herkese açık etkinlik, saat 10.00’da, Hatay Arkeoloji Müzesi Konferans Salonu’nda verilecek.

Hatay BŞB’den, Çifçiye Destek
Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay’da Meyveciliği Yayma ve Geliştirme Projesi kapsamında, çiftçilere %75 hibeli meyve fidanı dağıtıyor. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, konuya ilişkin açıklamasında, “Hatay’da meyveciliği yayma ve geliştirme projesi kapsamında çiftçilerimize destek olmak amacıyla %75 hibeli meyve fidanı dağıtıyoruz. Başvurularınızı, 15 ilçemizde tapu kayıt ve kimlik fotokopileriniz ile birlikte, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne yapabilirsiniz” dedi.

Faizler düşüyor
ING Türkiye’den yapılan açıklamaya göre, kredi skoru ve ödeme performansını baz alarak kişiye özel avantajlı faiz oranları sunan banka, 18 ay ve üstü vadeli ihtiyaç kredilerinde faiz oranını yüzde 1,19’a kadar düşürdü.

Tüm Adliyelerde
Adalet Bakanlığı, 49 ilde bulunan adli görüşme odalarının 2020 sonuna kadar tüm illerde faaliyete geçirilmesi için çalışma başlattı.

Saldırıya ilişkin
Yeni görüntüler
Ankara Garı önünde 10 Ekim 2015’te meydana gelen ve aralarında Hatay’dan 2 isminde bulunduğu 100 kişinin yaşamını yitirdiği, Türkiye tarihine “en kanlı terör eylemi” olarak geçen saldırının yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Araç almak isteyene
Peugeot Türkiye, kamu bankalarının anlaşmalı kredi uygulama koşullarını sağlamanın yanı sıra, tüm modellerinde yüzde 0 faiz fırsatı sunuyor.

Sevkiyat sürüyor
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye sınırındaki askeri birliklere komando ve araç takviyesi sürüyor. Bu kapsamda çeşitli bölgelerden gelen komando birlikleri ve mayına dayanıklı kirpiler, Kilis sınırına doğru hareket etti. Komando ve araçların sınır birliklerine takviye amaçlı gönderildiği öğrenildi. Ayrıca, farklı birliklerden gönderilen askeri araçlar ve zırhlı personel taşıyıcılar ile komando birlikleri, Hatay’a ulaştı.

Bugün enerji verilemeyecek yerler
İlimizde sürdürülebilir enerji temini için Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi’nce gerçekleştirilecek olan şehir şebekeleri ile trafolara yönelik bakım, onarım ile yenileme çalışmaları sırasında enerji kesintisi uygulanıyor.
İlimizde bugünkü kesinti programı şöyle:
Antakya İlçesi Kuzeytepe Mahallesi Şafak ve İnönü Sokaklara 13:30-15:30 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Aşağı Kepirce Mahallesi Kepirce ve Aşağıkepirce(Mücavir) Sokaklara 09:30-17:30 saatleri arası
Defne İlçesi Yeşilpınar Mahallesi Yeşilyurt ve 2 Sokak, Samankaya Mahallesi Samankaya Sokağa 09:00-17:00 saatleri arası,
Defne İlçesi Harbiye Mahallesi 117, 138, Kızılay, Yaşar Doğu (Hürriyet) 904, 906, Çiftlik, 140, 909, Dinç ve 141 Sokaklara 11:00-12:00 saatleri arası,
Defne İlçesi Harbiye Mahallesi İnönü, Umut ve 905 Sokaklara 10:00-18:00 saatleri arası,
Hassa İlçesi Bademli Mahallesine 09:30-17:00 saatleri arası,
İskenderun İlçesi Denizciler Mahallesi 29, 31, 33, Atatürk(Fatih), Fevzi Çakmak(Şirinyurt), Mehmet Akif Ersoy(Şirinyurt), 33(Şirinyurt), 35, 36, 39, Atatürk, 28, 32, Fevzi Çakmak, Atatürk(Şirinyurt), Yavuz Selim, 34 ve 37 Sokaklara 09:00-17:30 saatleri arası,
İskenderun İlçesi Denizciler Mah. 20, 23, 24, 26 (Fatih), 27, Mehmet Akif Ersoy, 25 ve Fevzi Çakmak Sokaklara 09:30-18:00 saatleri arası,
Kumlu İlçesi Cumhuriyet ve Gökçeoğlu Mahallesine 09:00-17:00 saatleri arasında YG-Hizmet Alım çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

Yarın enerji verilemeyecek yerler
İlimizde sürdürülebilir enerji temini için Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi’nce gerçekleştirilecek olan şehir şebekeleri ile trafolara yönelik bakım, onarım ile yenileme çalışmaları sırasında enerji kesintisi uygulanıyor. İlimizde yarınki kesinti programı şöyle:
Arsuz İlçesi Harlısu Mahallesine 09:00-17:00 saatleri arası,
Defne İlçesi Koçören Mahallesi Yukarı Koçören Sokağa 09:00-17:00 saatleri arası,
Dörtyol İlçesi Sanayi Mahallesi Yıldırım, Yunus Emre, İpek, Fethibey, Çambeyoğlu, Şehit Emin Bayırlı, 100.Yıl, Süllüler, 406 Nolu ve 409 Nolu sokak ile Yeşil Mahalle Tezcan, Tunç, Yeni, Yeşil, Zehir, Çamlık, Çankır, Çetin, Örnek, Özgür, İlkbahar, Şimşek, 1.Hurmalık, 1.Karabük, 2.Karabük, 3.Hurmalık, 3.Karabük, Abacıoğlu, Adı Kutlu, Aslan, Atabey, Avcı, Avcılar, Ayvaz, Cengiz, Damla, Demir, Denge, Değirmen, Doğu, Dispanser, Ege, Erdoğuk, Eren, Esen, Gani, Gaz, İlkokulu, Gökmen, Gültekin, Gündüz, Kahveciler, Kanarya, Kemal Tosun, Kumlu, Küçük, Manolya, Morca, Nebi, Nida, Nilüfer, Sema, Cuma Mert, Gökisa, Kanal Altı, Bahattin Necati Erdan, Kılınç, Meltem, Onar, Sedef, Seçil, Çakıl Taşı, Çiller, Özmen, Akyüz, Atatürk, Bülbül, Demet, Eser, Yaşar, 505, Hacıoğlu, Canlı, Çelik, 502 ve 501 Sokaklara 9:00-17:00 saatleri arası,
İskenderun İlçesi Barıştepe, Esentepe ve Kocatepe Mahallelerine 9:30-13:30 saatleri arası,
Kırıkhan İlçesi Alaybeyli Mahallesi Telbizek, Ziyaret ve Alaybeyli Sokaklara 09:00-15:00 saatleri arası,
Kırıkhan İlçesi Saylak Mahallesi Celliler Sokağa 09:00-15:00 saatleri arası,
Kırıkhan İlçesi Karataş Mahallesine 09:00-17:00 saatleri arası,
Kumlu İlçesi Cumhuriyet ve Gökçeoğlu Mahallelerine 09:30-17:30 saatleri arası,
Payas İlçesi Cumhuriyet Mahallesi, Dikmen, Emek, Esen, Mazı, Mehtap, Orhan Gazi, Palmiye, Pınar, Atay, Belgin, Dalgıç, Engin, Fener, Göl, Mürsel, Pelit, Sevinç, Söğüt, Tekin, Araba, Tuğçe, Mimar Sinan, Torun, Alper, Mert, Keloğlan, Bala, Asım Gündüzm ve İrem sokakları ile Fatih Mahallesi, Menekşe, Mutlu, Hakan Şükür, Selvi, Sema, Tunca, Başköy, Bizim, Coşkun, Terim, Sedef, Taktir, Taşkın, Kesme, Kardelen, Baylan, Emre, Oruç, Piyale, Piri Reis, Kalyon, Kadırga, Zehir ve Yunus Sokaklar ile Karbeyaz Mahallesi, Eda, Güzel, Kanal, Sercan, Sıtkı Aydın, Tepebaşı, Vişne, Hasan Yıldırım, Bayır, Gündüz ve Karbeyaz Sokaklar ile Yıldırım Beyazıt Mahallesi Şentürk, Altay, Bilgiç, Dilek, Dinler, Göksu, Kenar, Meclis, Meşe ve Reyhan Sokaklara 09:00-17:00 saatleri arası,
Reyhanlı İlçesi Fevzipaşa ve Oğulpınar Mahallelerine 09:00-17:00 saatleri arası,
Samandağ İlçesi Uzunbağ Mahallesine 09:00-17:00 saatleri arası,
Samandağ İlçesi Yeni Mahalle 21, 22, 3, Ahmt Rasim, Kızılırmak, Liman, Ova, Ruhi Su, Yaşar Kemal, Nazım Hikmet Ran, 20, 47, Hasret Gültekin, Menekşe, Süs, Yasemin, Özgür ve 162. Sokaklara 09:00-15:00 saatleri arasında YG-Bakım Onarım çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

Antakya’da Kaza: 2 Yaralı…
Antakya’da dün sabah, çevre yolunun otogar civarındaki üstgeçitte yaşanan kazada 2 kişi yaralandı. 31.ACK.545 plakalı otomobilin, muhtemelen, sürücüsünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu bariyerlere çarpmasıyla oluşan kazada, sürücü ile yanındaki yaralandı. Sürücü A.G. ile yanında yolculuk eden M.Ö. adlı kişiler hastaneye kaldırılırken, kaza nedeniyle yol bir süre trafiğe kapandı. Gelen ekipler, yaralıları hastanelere sevk ederken, çevreye savulan aracın parçaları toplandı ve yol, trafiğe hazır hal getirildikten sonra açıldı.

MEM Şube Müdürü Köse’nin acı günü
Annesi Vefat Etti
Hatay Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapmakta olan Mustafa Köse, anne acısı yaşadı. Şube Müdürü Köse’nin annesi vefat etti. Merhumenin cenazesi, dün Kadirli içesinde defnedildi.
ANTAKYA, merhumeye Tanrı’dan rahmet, kederli Ailesine başsağlığı diler.

Tezkere onaylandı
Irak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon konusunda Cumhurbaşkanı’na verilen iznin bir yıl uzatılmasına ilişkin tezkere, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.

Emine Bulut…
Cinayet davası…
Kırıkkale’de, eski eşi Emine Bulut’u 10 yaşındaki kızının yanında boğazından bıçaklayarak öldüren Fedai V.’nin yargılanmasına başlandı.

Ceviz tüketin
Cevizle ilgili çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Seyit Mehmet Şen, sağlıklı ve mutlu yaşamanın formülünün düzenli ceviz yemekten geçtiğini belirterek, “Cevizi evimizden eksik etmeyelim” dedi.

Muhalifler de
Sınır hattında
Suriyeli muhaliflerden oluşan Suriye Milli Ordusu, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı bölgesinden çok sayıda zırhlı araç ve savaşçıyı, Münbiç cephe hattına sevk etti.

Gençlik Projelerine
15 milyonluk destek
Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında, 15 milyon liralık destek sağlayacaklarını duyurdu.

Twitter özrü!
Sosyal medya platformu Twitter, kullanıcılarının e-posta ve telefon bilgilerinin reklam servislerinde yanlışlıkla kullanıldığını belirterek, kullanıcılarından özür diledi.

Bakanlık kitapçığı
Tarım ve Orman Bakanlığı, faaliyet alanlarına yönelik gündeme getirilen bazı iddialara karşı, “Kamuoyunda Gündeme Gelen Asılsız İddialar ve Gerçekler” adlı kitapçık hazırladı.

Sınıra birlikler
Şanlıurfa’daki 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı’na, Hatay ve diğer illerden gelen zırhlı araç yüklü tırlar ile askeri araçlardan oluşan yaklaşık 130 araçlık konvoy, güvenlik önlemleri altında sınır hattındaki Akçakale ilçesine ulaştı. Konvoyun, Suriye sınırında konuşlu askeri birliklere takviye amacıyla gönderildiği öğrenildi.

Projeler belirlendi
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ‘IPARD-2 kırsal kalkın-ma destekleri 5. başvuru çağrısı 2. grubunda destek almaya hak kaza-nan ve 200 milyon liralık hibe sağ-lanacak 182 proje onaylandı’ dedi.

Önlem talebi
Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Şamil Özoğul; ek vergi, ÖTV, kalıp ithalatı için teşvik ve vergi muafiyeti sağlanması gibi, Türk kalıpçısının rekabet gücünü azaltan birçok sorunla boğuştuklarını söyledi.

Bağlantı bulundu
ABD’de yapılan araştırma, uzun süre nikotin içeren elektronik sigara buharına maruz kalan farelerde kanser riskinin arttığını gösterdi.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ