Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,65 / Satış: 7,68
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 17.12.2019
  • 524 kez okundu

TIR altında kalan motosikletli can verdi
Kırıkhan’daki kazada TIR’ın altında kalan motosikletli, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı ve öldü. Kırıkhan-Antakya yolundaki kazada, Musa Bezgin adlı motosikletli, 31.BA.2181 plakalı, Akif Diktaş’ın kullandığı TIR’ın altında kaldı. Ağır yaralanan Musa Bezgin, kurtarılamadı.

Hastanede Yangın
Panik, korku yaşandı…
İskenderun Devlet Hastanesi’nde yangın çıktı. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, hayati risk taşıyan hastalar, olası bir tehlikeye karşı acil şekilde ambulanslarla çevre hastanelere nakledildi. Yangın, müdahale ile kontrol altına alındı. Bu arada hastanenin bazı bölümleri 2 saat süreyle tedavi ve muayene hizmeti veremedi. Başka hastanelere götürülen hastalar, daha sonra yeniden geri getirildi.

Nüfus ve Ehliyette Yenileme
Süre Uzatıldı
İçişleri Bakanlığı, bir genelgeyle, ehliyet ve nüfus hüviyet cüzdanlarının yenileme süresinin uzatıldığını bildirdi. İçişleri duyurusunda, “İl ve ilçe Müdürlüklerinde, kimlik ve ehliyet yenilemek üzere yaşanan yoğunluk nedeniyle, kimlik kartı (nüfus cüzdanı) yenilemeleri 31 Aralık 2023, ehliyet yenilemeleri ise 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzatılmıştır” denildi.

Şube Müdürü Çiftçi’nin acı günü
Annesi Vefat Etti
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Antakya Meslek Yüksek Okulu’nda Şube Müdürü İsa Çiftçi, anne acısı yaşadı. İsa Çiftçi’nin annesi vefat etti. Merhumenin cenazesi, önceki gün ikindi namazına müteakip, Hassa Merkez Camii’nde kılındı ve cenazesi asri mezarlığında defnedildi.
ANTAKYA, merhumeye Allah’tan rahmet, Ailesi ve sevenlerine başsağlığı diler.

Süre doluyor
Konut satışlarında geçerli tapu harcı ve KDV indirimleri süresi 31 Aralık’ta doluyor. Bu haklardan yararlanmak isteyen vatandaşların 13 gün süresi bulunuyor.

DSP karar verdi
Ankara Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’ndeki kurultayda yapılan genel başkanlık seçiminin ilk turunda, Aksakal, delegelerin 385’inin, Ercan Akarpınar ise 142’sinin oyunu aldı. İkinci turda aldığı 382 oyla, Aksakal, tekrar genel başkan seçildi. Akpınar’a ise ikinci turda sandıktan 117 oy çıktı.

Aşı’dan vazgeçmeyin
Sağlık Bakanlığı Bağışıklama Danışma Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, önceki yıl 662 olan kızamık vaka sayısının, 2019 Aralık itibarıyla yaklaşık 5 kat artarak 2 bin 666’ya yükseldiğini belirtti.

İhracata destek
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Eximbank’ın döviz kredilerinde vade ve türlerine göre değişen oranlarda 100 baz puana varan yeni indirimlere gidildiğini açıkladı.

3. Toplantı
İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2020’de geçerli olacak ücreti belirleme çalışmaları kapsamında bugün üçüncü toplantısını yapacak.
TİSK desteklerde, Türk-İş ise 2 bin 578 lirada ısrarcı.

PTT hizmeti
PTT AŞ tarafından, Tokat’a özgü yazma motiflerine yer verilerek hazırlanan “Yazma Motifleri” konulu 6 değerli resmi posta pulu tedavüle sunuldu.

Dış borç azaldı
Özel sektörün ekim sonu itibarıyla yurt dışından sağladığı kısa vadeli kredi borcu 11,4 milyar dolar, uzun vadeli kredi borcu 193,1 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti.

İthalat yetkisi
Toprak Mahsulleri Ofisi’ne sıfır gümrükle verilen 1 milyon ton buğday ithalat yetkisi 500 bin ton artışla 1.5 milyon tona çıkarıldı.

El sanatlarına
İhracat dopingi
Türkiye’nin kültürel mal ihracatının yüzde 70’inden fazlasını oluşturan el sanatları ürünlerinin dış satımında, 5 yılda 80,6 milyar liraya ulaşıldı.

Panik, korku yaşandı…
İskenderun Devlet Hastanesi’nde yangın çıktı. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, hayati risk taşıyan hastalar, olası bir tehlikeye karşı acil şekilde ambulanslarla çevre hastanelere nakledildi. Yangın, müdahale ile kontrol altına alındı. Bu arada hastanenin bazı bölümleri 2 saat süreyle tedavi ve muayene hizmeti veremedi. Başka hastanelere götürülen hastalar, daha sonra yeniden geri getirildi.

En iyiler arasında
ODTÜ Enformatik Enstitüsü bünyesindeki University Ranking by Academic Performance (URAP) Araştırma Laboratuvarı tarafından hazırlanan, dünyanın en iyi 2 bin 500 üniversitesinin sıralandığı listede, Türkiye’den 82 üniversite yer aldı.

Üsleri kapatırız
Erdoğan, ABD Senatosu’nun ‘Ermeni soykırımı’ kararına ilişkin, “Yeri geldiği zaman otururuz bütün heyetlerimizle beraber, kapatılması gerekiyorsa İncirlik’i de kapatırız, Kürecik’i de kapatırız” değerlendirmesinde bulundu.

İşsizlik rakamları
Türkiye’de işsizlik oranı eylülde geçen yılın aynı ayına göre 2,4 puan artışla yüzde 13,8 oldu. Bu dönemde işsiz sayısı 817 bin kişi artarak 4 milyon 566 bin olarak kayıtlara geçti.

Personel alacak
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 3, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 52 personel alacak. TÜBİTAK için müracaatlar, https://esube.iskur.gov.tr adresinden gerçekleştirilebilecek. Ulaştırma başvuruları için de Türkiye İş Kurumu’na müracaat edebilecek.

ÖSYM duyurusu
ÖSYM, yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre 12 uzman yardımcısı alacak. Adaylar, 2 Ocak 2020 Perşembe gününe kadar, ÖSYM’nin “ais.osym.gov.tr” internet adresinde yer alan “Sınav Başvuru Formu”nu doldurarak internet ortamından müracaatlarını gerçekleştirebilecek.

Yılbaşına hazırlık
Tüm Kuruyemiş Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Hüsamettin Karaman, yılbaşında 25-30 bin ton kuru yemiş tüketilerek yaklaşık 425 milyon liralık ciro beklendiğini belirtti.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ