Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,43 / Satış: 6,46
€ EURO → Alış: 7,08 / Satış: 7,11

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 22.02.2020
  • 413 kez okundu

Babacan’ın Partisi 10 Mart’ta
Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın partisinin kuruluş tarihi belli oldu. Babacan, parti tabelasını, 9 ya da 10 Mart’ta asmayı planlıyor. Ali Babacan’ın partisi, TBMM’ye 11’inci parti olarak girecek. Babacan’ın partisinin kuruluş tarihi birkaç kez ertelenmişti. Partinin kuruluş tarihi için 2 ya da 3 Mart’ın telaffuz edildiği, ancak o tarihlere yetişemeyeceği belirtildi. Edinilen bilgiye göre, Babacan’ın partisinin 9 ya da 10 Mart’ta kurulacağı ifade ediliyor.

İMO Kongresi Bugün ve Yarın
İnşaat Mühendisleri Hatay Şubesi Olağan Genel Kurulu, bugün ve yarın yapılıyor. Bugün saat 10.00’da, Oda binasında gerçekleşecek olan Genel Kurul’un ilk gününde, faaliyet raporları ve diğer gündem maddeleri ele alınacak, seçimler ise yarın saat 10.00’da başlayacak. Bu arada dün sürpriz bir şekilde Cemil Tileylioğlu başkanlığında bir grubun yönetime aday olduğu duyuruldu. Aday listede şu isimler bulunuyor: Cemil Tileylioğlu, Alper Akar, Durmuş Görür, Serdar Kaya, Cemil Çil, Eysem Gezer, Sara Orukoğlu.

İskenderunlu yaralı asker Antakya’da tedavide
İdlib’te meydana gelen saldırıda yaralanan İskenderunlu asker, Antakya’da Hatay Devlet Hastanesi’nde tedavi görüyor. Edinilen bilgiye göre, İdlib’deki rejim saldırısı sonrasında, İskenderunlu, ilçe Modernevler Mahallesi’nde oturan Uzman Çavuş Hasan Tosun yaralandı ve Antakya’ya getirilerek Hatay Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Sınıra Obüs takviyesi
Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye sınırındaki askeri birliklere obüs takviyesi sürüyor. Türkiye’nin farklı bölgelerinden gönderilen yaklaşık 60 araçlık obüs, tank ve zırhlı personel taşıyıcı geniş güvenlik önlemleri arasında Suriye sınırına sevk edildi. Kırıkhan ilçesinden geçen konvoy, Hatay’ın Reyhanlı ilçesine doğru hareket etti.
Askeri araç konvoyunun Reyhanlı ilçesi sınırından geçerek Suriye’ye gireceği ve İdlib’deki gözlem noktasında konuşlandırılacağı öğrenildi.

Yaren-Der’den okul onarımı …
Hassa ilçesindeki Güvenç İlkokulu, Yardım Gönülleri Derneği (Yaren-Der) tarafından onarıldı. Yaren-Der Başkanı İlker Karagöz, yaptığı açıklamada, Güvenç’teki ilkokulun fiziki şartlarının çok kötü durumda olduğunu söyledi.
Karagöz, okulun onarımının öğrencileri mutlu ettiğini vurgulayarak, “Tüm sınıflara bilgisayar uyumlu televizyon takıldı. Okula ses sistemi alındı ve güvenlik kamera sistemi takıldı. Öğretmenler odası düzeltildi ve klima takıldı. Son olarak açılış için gittiğimizde ise yavrularımıza sürpriz yaparak, her türlü kırtasiye ihtiyaçları içinde bulunan çantaları kendilerine hediye edildi” dedi.

Ekinci, Bölge Müdür Yardımcısı Oldu
Devlet Su işleri (DSİ) 63. Hatay Şube Müdürü Mehmet Ekinci, bir üst göreve terfi etti. Ekinci, DSİ 6. Bölge Müdür Yardımcılığı’na getirildi. Hatay Şube Müdürü Ekinci, özellikle çiftçiler, muhtarlar ve STK’lar başta olmak üzere, kişi ve kurumsal tarımsal sulama ve taşkınlarla ilgili her konuda, başvurucularla diyalogları mükemmel olan bir devlet yetkilisi olarak biliniyor.

Yarın enerji verilemeyecek yerler
İlimizde sürdürülebilir enerji temini için Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi’nce gerçekleştirilecek olan şehir şebekeleri ile trafolara yönelik bakım, onarım ile yenileme çalışmaları sırasında enerji kesintisi uygulanıyor.
İlimizde yarınki kesinti programı şöyle:
Antakya İlçesi Derince Mahallesi Paymar Sokağa 09:00-14:00 saatleri arası,
Erzin İlçesi Hürriyet Mahallesi Hürriyet Küme Evleri Sokak ile İsalı Mahallesi İsalı Küme Evleri Sokağa 09:00-17:00 saatleri arası,
Kırıkhan İlçesi Mimarsinan ve Cumhuriyet Mahallelerine 09:00-15:00 saatleri arasında YG-Bakım Onarım çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

Bugün enerji verilemeyecek yerler
İlimizde sürdürülebilir enerji temini için Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi’nce gerçekleştirilecek olan şehir şebekeleri ile trafolara yönelik bakım, onarım ile yenileme çalışmaları sırasında enerji kesintisi uygulanıyor. İlimizde bugünkü kesinti programı şöyle:
Altınözü İlçesi Keskincik ve Kansu Mahallelerine 09:00-17:00 saatleri arası,
Antakya İlçesi Güzelburç Mahallesi Çevre Yolu, Şeyh Hasan Yolu, Asi, Hastane ve Kıbrıs (Güzelburç Mah.) Sokaklar ile Alaatin Mahallesi Alattin Sokağa 09:00-12:00 saatleri arası,
Antakya İlçesi Açıkdere Mahallesi Kanlıca, Merkez ve Karaçalı Sokaklara 09:00-17:00 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Işıklı, Kale, Konacık, Tatarlı ve Tülek Mahallelerine 09:30-17:00 saatleri arası,
İskenderun İlçesi Fatih Sultan Mehmet ve Güzelçay Mahallelerine 1:00-6:00 saatleri arası,
Reyhanlı İlçesi Terzihöyük Mahallesine 12:00-15:00 saatleri arasında 3.Şahıs çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

Açılışa hazır
FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişimine karşı dik durarak hayatlarını ortaya koyan Şehitler için Meclis bahçesine anıt yapıldı.

İŞKUR çalışması
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, geçen ay İŞKUR’un işbaşı eğitim programı ile mesleki eğitim kurslarından yararlananların, geçen ay, 2019’un aynı ayına kıyasla yüzde 40 artarak 33 bin 30’a ulaştığını bildirdi.

Borç Stoku
Hazine ve Maliye Bakanlığı, 31 Ocak itibariyle merkezi yönetim brüt borç stoku verilerini açıkladı. Buna göre, merkezi yönetim brüt borç stoku, ocak sonu itibarıyla 1 trilyon 336,2 milyar lira oldu.

Kadın Mesajı
Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) Başkanı Emine Erdem, “Kadınları sosyal açıdan güçlendirmedikçe, eşit fırsatlar sunmadıkça, ekonomiye dahil etmedikçe, ne Türkiye için ne de dünya için sürdürülebilir kalkınmadan, ekonomik büyümeden söz edebiliriz” dedi.

Diller kayboluyor
Hacettepe Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Yunus Koç, dünyadaki 7 bin kadar dilin en az yarısı, belki de daha çoğunun, bu yüzyılda ortadan kalkacağını söyledi.

MEB uyarısı
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullara gönderilen uyarı yazısında, oyun tarzındaki zorbalık olaylarının tekil birer eylemden ziyade “akran zorbalığı” sorununun tezahürü olduğu vurgulandı.

YÖKDİL duyurusu
YÖKDİL giriş belgeleri erişime açıldı. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesi’ni, ÖSYM’nin “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle edinebilecek.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ