Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,31 / Satış: 10,35

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 26.10.2020
  • 426 kez okundu

Suriye sınırında
Barış Pınarı Harekatı ile terörden arındırılan bölgelerle karşılıklı ticaretin geliştirilebilmesi için Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde sınır hattına Suriye Ticaret Merkezi kurulması için fizibilite çalışmalarına başlandı.

Enis Berberoğlu
Milletvekilliği düşürülen CHP’li Enis Berberoğlu’nun Avukatlarının, AYM kararını tanımayan İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararına yaptığı itiraz hakkında, üst mahkeme, “karar verilmesine yer olmadığına” hükmetti.

Aşı bilmecesi
Koronavirüs salgını sebebiyle bu yıl sınırlı sayıdaki grip aşısından kimin faydalanacağına Sağlık Bakanlığı’nın geliştirdiği yapay zeka karar verecek. Bakanlık yetkilileri, şu anda riskli grupta görülmeyen kişilerin ancak yeni aşı sevkiyatları oldukça aşıya ulaşabileceğini belirtiyor.

Yıpranma payı
Gazetecilere yıpranma payı hakkı için basın kartı şartı aranmasının eşitsizlik yarattığı gerekçesiyle Anayasa Mahkemesi’nin iptal ettiği düzenleme, mahkemenin tanıdığı sürenin bitmesine üç hafta kala aynı şekliyle Meclis Komisyonunda.

2021 tahmini
Dünya Tabipler Birliği Başkanı Frank Ulrich Montgomery, koronavirüs salgınında normalleşmenin daha yıllar alacağına işaret ederek, yüksek beklentiler içine girilmemesi uyarısında bulundu.

Geçmiş olsun
Hatay Büyükşehir Bele-diye Başkanı Lütfü Savaş: “Kovid-19 testi pozitif çıkan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, bir an önce sağlığına kavuşmasını diliyorum.”

Sosyal Yardım
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 5 nakdi sosyal destek programı kapsamında ekim ayında 99 milyon lira ödeme yapacaklarını bildirdi.

KPSS ön lisans
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince Kamu Personel Seçme Sınavı Ön Lisans oturumu, Pazar günü, Türkiye’de 81 ilde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkenti Lefkoşa’da yapıldı.

Uygulama genişliyor
Pilot uygulaması 15 Eylül’den itibaren Ankara Batı Adliyesi’ndeki 5 mahkemede devam eden e-Duruşma, 22 Ekim’den bu yana Ankara ve İstanbul’daki 5 adliye ve 47 mahkemede uygulanmaya başladı.

Personel alımı
Hazine ve Maliye Bakanlığının internet sitesin-de yer alan duyuruya göre, boş bulunan 500 kadro için Bakanlık merkez teşkilatının İstanbul hizmet birimlerinde görev yapmak üzere hazine ve maliye uzman yardımcısı alımı yapılacak.

E-Devlet’ten
Abone sayısı 200 binden fazla elektronik haberleşme işletmecilerinin sabit veya mobil telefon, internet ve kablo TV hizmetlerinin iptal başvurusu için bayilere gitmeye gerek kalmayacak. Elektronik haberleşmede abonelik iptal başvuruları 26 Ekim’den itibaren e-Devlet’ten yapılabilecek.

Kaçak içki üretimi
İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı birimlerince, bu yıl 2 bin 430 alkollü içki kaçakçılığı/sahteciliği operasyonu düzenlendiğini ve 1 milyon 20 bin 819 litre kaçak içkinin ele geçirildiğini bildirdi.

217 milyon lira
TMSF yetkililerinin bu yılbaşında ilan ettiği zaman aşımına uğrayan hesaplar için süre 15 Eylül’e kadar uzatılmasına rağmen, bankalarda yine 217 milyon lira unutuldu.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ