Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 26.11.2020
  • 490 kez okundu

Dünya genelinde
Çin’in Hubei eyaletine bağlı Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünya geneline yayılan Kovid-19 salgınında tespit edilen toplam vaka sayısı 60 milyon 108 bin 193 oldu.

TBMM’de tartışma
TBMM Genel Kurulu’nda, enerji alanında düzenlemeler içeren Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin ikinci bölümü üzerindeki görüşmelerde “Kürdistan” ve “Alaattin Çakıcı” tartışması yaşandı.

Amik Ovası yok!
Bazı ovaların, “büyük ova koruma alanı” olarak belirlenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımla-narak yürürlüğe girdi. Batman, Bayburt, Bursa, Elazığ, Kahramanmaraş, Kars, Malatya, Muş ve Niğde’deki 25 ova “büyük ova koruma alanı” kapsamına alındı.

Bakan uyardı
İçişleri Bakanı Soylu, Kovid-19 ile mücadele kapsamında AVM ve toplu ulaşım araçları gibi yerlerde denetimlerin yoğunlaştırıl-masını, sokaklarda sigara içilmesini yasaklayan genelgeye tereddütsüz uyulmasını istedi.

Aşı çalışması
Avrupa Birliği (AB), yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilecek aşı alım çalışmaları kapsamında Moderna firması ile alım sözleşmesi imzalayacak.

Kısa çalışma
Yeniden masada
İkinci dalga kapanmalarından etkilenen esnaf sayısı 650 bini aşıyor. Kısa çalışma ödeneğine yeni başvurular, ekonomi yönetiminin gündemine girdi.

İşsizlik Fonu
Anayasa Mahkemesi, işverene sağlanacak ücret desteği tutarının İşsizlik Sigortası Fonu’ndan karşılanmasını öngören kuralın Anayasa’ya aykırı olmadığına hükmetti.

TARSİM kararı
Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) tarafından 2021 yılında kapsama alınacak riskler, ürünler ve bölgeler ile prim desteği oranları belirlendi. Karar, 1 Ocak 2021 tarihinde yürürlüğe girecek.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ