Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 24.05.2017
  • 1.693 kez okundu

Valilikten, terörle mücadele kapsamında:
Özelgüvenlik bölgeleri
23 Mayıs-3 Haziran arası girişler yasaklandı
Hatay Valiliği, terörle mücadele kapsamında İskenderun, Kırıkhan ile Payas ilçelerindeki kırsalda bazı yerleri “Özel Güvenlik Bölgesi” ilan etti. Hatay Valiliği’nin “Özel Güvenlik Bölgesi” konulu açıklaması şöyle:
“Önümüzdeki dönemde olası terör olaylarının önlenmesi, bölücü terör örgüt mensuplarının etkisiz hale getirilmesi, kamu güvenliği ve esenliğinin sağlanması maksadıyla İskenderun, Kırıkhan ve Payas ilçeleri mülki sınırları içinde kalan Amanoslar kırsalındaki bazı bölgelerde 23 Mayıs 2017 Salı gününden (saat 00.01) itibaren 01 Haziran 2017 Perşembe günü (saat 23.59) dahil olmak üzere 10 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edilmiştir.
Özel güvenlik bölgesi ilan edilen yerler kapsamında; Yonsul Mahallesi, Karacaören Yayla, Seydihan Yayla, Denizoluğu Yayla, Kabakçıyeri Yayla, Sarıkaya Yayla, Çınaryurt Yayla, Küllü Yayla, Ağaoluk Yayla, Ağaçoluk Yayla bölgeleri ile bölgenin kırsalında kalan alanlarda 23 Mayıs 2017 Salı gününden (saat 00.01) itibaren, 1 Haziran 2017 Perşembe günü (saat 23.59) dahil olmak üzere 10 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edilmiştir.
Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği açısından herhangi bir olumsuzluk yaşamamaları açısından belirtilen süre içerisinde yukarda adı geçen bölgelere girmeleri yasaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Öğrt. FAKIOĞLU vefat etti
Defne ilçesi Sümerler Mahallesi’ndeki eski Kurtuluş Lisesi öğretmenlerinden Necla Karakaş Fakıoğlu vefat etti.
Antakya Kurtuluş Lisesi’nin en sevilen Öğretmeni Necla Karakaş Fakıoğlu’nun cenazesi dün öğle namazını müteakip Affan Camisi’nden kaldırılarak toprağa verildi.
ANTAKYA, merhumeye Tanrı’dan rahmet, kederli Ailesine başsağlığı diler.

Hatay’da El Nusra üyesi yakalandı
Yayladağı ilçesinde, Türkiye’den Suriye’ye yasa dışı yollarla geçmek isteyen El Nusra terör örgütü üyesi bir kişi yakalandı ve tutuklanarak cezaevine konuldu. El Nüsra üyesi L.D. adlı teröristin, Görentaş Sınır Karakolu ekiplerince yakalandığı bildirildi.

FETÖ’de gözaltındaki 9 kişiden 6’sı adliyeye çıkarıldı
1 TUTUKLAMA, 5 SERBEST…
Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında önceki gün sabah saatlerinde gözaltındaki 9 şüpheliden 6’sı mahkemeye çıkartıldı. Adliye’ye çıkartılan 6 kişiden 1’i tutuklandı, 5’i ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Önceki günkü adliye sevkine kadar 6 sivil,1 il dışı polis ile 2 asker gözaltında bulunmaktaydı.

Hatay’da 11 ASM’ye Doktor Ataması
KURA 7 HAZİRAN’DA
Hatay Halk Sağlığı Müdürlüğü, ilimizde boş bulunan 11 Aile
Sağlık Merkezi’ne doktor ataması yapıyor. 11 Aile Sağlık Merkezi’ne doktor atamaları 7 Haziran Çarşamba günü saat 17.30’da yapılıyor. Doktor ataması yapılacak 11 ASM şunlar:
Antakya 16 nolu ASM
Antakya Odabaşı ASM
Arsuz Konacık ASM
Belen İssume ASM
Erzin 2 Nolu ASM
İskenderun 16 nolu ASM
İskenderun 16 Nolu ASM
Kırıkhan 3 Nolu ASM
Kırıkhan Ceylanlı ASM
Reyhanlı 6 Nolu ASM
Reyhanlı 6 Nolu ASM

Türk ve Suriyeliler için Meslek Edindirme Kursu
Yayladağı ilçesinde vatandaşlar ve Bayırbucak Türkmenleri için meslek edindirme kursu açıldı. Hatay Valiliği koordinasyonunda Yayladağı Kaymakamlığınca yürütülen Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenen proje kapsamında eski TEKEL kampında kurulan ayakkabı atölyesinde 25 kişi çalışıyor. Meslek edindirme kursuyla açılan ayakkabı atölyesinde farklı ebat ve büyüklükte günde bin 200 çift ayakkabı üretiliyor.

% 17,2 azaldı
TUİK tarafından yapılan “Yapı İzin İstatistikleri” değerlendirmesi Ocak-Mart verilerine göre; Belediyeler tarafından verilen yapı ruhsatlarının 2017 yılının ilk üç ayında bir önceki yıla göre bina sayısı %15,0, yüzölçümü %17,2, değeri %3,6, daire sayısı %11,6 oranında azaldı.

100 bin çocuk
İHH Suriye Çalışmaları Hatay Ofisi Basın Danışmanı Selim Tosun, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafından, Suriye’nin İdlib’e bağlı Atme, Sarmada ve Salkin bölgelerinde bin 100 Suriyeli çocuğun sünnet ettirildiğini söyledi.

Antakya Ticaret Borsası açıkladı…
Antakya Ticaret Borsası’nda pamuğun kilogramı en yüksek 2,80 liradan satıldı. Buna göre, Borsada işlem gören bazı ürünlerden pamukta en düşük fiyat 1,80 (kilogram/TL), en yüksek 2,80 (kilogram/TL), ekmeklik buğdayda en düşük fiyat 0,65 (kilogram/TL), en yüksek fiyat 0,68 (kilogram/TL) ve mısırda en düşük fiyat 0,82 ve en yüksek fiyat 0,85 (kilogram/TL) oldu.

Senetler protestoda
Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi’nin yaptığı açıklamaya göre, yılın ilk dört ayında 307 bin adet senet protesto edildi. Protesto edilen senetlerin parasal tutarı 4,1 milyar TL oldu.
Ramazan öncesi yardım
Hatay Yardımlaşma Derneği, Kırıkhan ilçesinde bulunan ihtiyaç sahibi Suriyeli ailelere ramazan öncesi gıda yardımında bulundu. Dernek Başkanı Rahmi Vardı, yaptığı açıklamada, her ay 5 bin aileye yardım dağıtıklarını söyledi.

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ