Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,29 / Satış: 7,32

Kitap Fuarı Açıldı

Kitap Fuarı Açıldı
  • 22.04.2019
  • 735 kez okundu

Yüzlerce yazara ve yayınevine ait kitapların sergilendiği Fuar, 28 Nisan Pazar gününe kadar açık kalacak.

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) ve Elite Fuarcılık organizasyonluğunda hayata geçirilen ‘3.Hatay Kitap Fuarı’, 20 Nisan Cumartesi günü kapılarını açtı. Birbirinden kaliteli yayınevi ve saygın yazarların yer aldığı, 20- 28 Nisan tarihleri arasında HBB Fuar Alanı’nda gerçekleşecek olan organizasyonda, yazarların özel serileri yanı sıra ders ve kültür kitapları indirimli olarak, özel fiyatlarla satışa sunuluyor.
Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan fuarın içeriğinde birçok söyleşi, konferans, şiir dinletisi, resim sergisi ve ‪23 Nisan’da çocuklara yönelik kum boyama, zeka oyunları, yüz boyama gibi etkinliklerin yer alacağı duyuruldu.
Kültür Kentleri Birliği’nin katkı sunduğu 3.Hatay Kitap Fuarı etkinlikleri kapsamında, fuarın açılış günü ilk etkinliği çok geniş bir katılımla gerçekleştirildi. 20 Nisan Cumartesi günü HBB fuar alanında gerçekleştirilen “İz Bırakan Çınarlarımız” başlığında ‘Kemal Karaömeroğlu, Süleyman Okay, Ali Yüce, Mehmet Güneş’ ve hemen ardından “Sonuz Aşkım Hatay” başlığı altında ‘Aşkın ve Ateşin Sözcüsü’ Yazarı Burhan Günel anıldı.
-ONLAR ÖLÜMSÜZ-
Etkinliğin moderatörlüğünü yapan Kültür Kentleri Birliği Hatay Başkanı Nebih Nafile, “Aramızdan sonsuzluğa ayrılan şair ve yazarlarımız; Kemal Karaömeroğlu, Süleyman Okay, Ali Yüce, Mehmet Güneş ve Burhan Günel’i dostlarıyla anıyoruz. Hayatımıza iz bırakan güzel insanlar ölümsüzdür” derken, Hatay kültürüne ciddi emekler veren Araştırmacı Yazar Mehmet Tekin, Şair Kemal Karaömeroğlu’yu; Hatay Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Melahat Yılmazlar Kahramanoğulları, dedesi Süleyman Okay’ı; Zerrin Güneyli, babası Mehmet Güneş’i; Kültür Gazetesi sahibi Gazeteci Erdal Yılmaz ve Dr. Muhsin Boz, Usta Yazar Burhan Günel’i kısa kısa anlatıp, şiirlerinden örnekler sundular.
-KENAN YURTTAGÜL’E PLAKET-
Kültür Kentleri Birliği, yazarlar içinde bu sene ‘Onur Konuğu’ olarak Kenan Yurttagül’ü belirledi ve “Onur Belgesi” takdim edildi. Merhum Yazar Mehmet Güneş’in oğlu Gazeteci Şevki Güneş de, tüm katılımcı ve misafirlere babasının kitabını hediye etti.
-TYS STANDI-
Bu arada, Gazetemiz Yazarı, aynı zamanda TYS Hatay Temsilcisi olan Mehmet Karasu da, Türkiye Yazarlar Sendikası’nın (TYS) 113-B nolu standında kitaplarıyla katılırken, bugün aynı yerde 12.00-18.00 saatleri arasında Aysel Çınar Demirci, Özkan Çelebi, Sema Terzi ve Hatice Elveren Peköz’ün katılımı ile imza günü düzenleneceği, bütün kültür severlerin davetli olduğu duyuruldu.-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ