Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,02 / Satış: 8,06
€ EURO → Alış: 9,49 / Satış: 9,52

Kızılay-KYD-FB işbirliği ile…

Kızılay-KYD-FB işbirliği ile…
  • 11.03.2019
  • 605 kez okundu

Kan bağışı kampanyası

Kutup Yıldızı Derneği ile Hatay Kızılay Şubesi işbirliği ve Hatay Genç Fenerbahçeliler Derneği destekleriyle, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kızılay Hatay Şubesi’nde düzenlenen kan bağışı kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Kutup Yıldızı Dernek Başkanı Faruk Necip Otuzbir, etkinlikle ilgili şunları söyledi:
“Kan bağışının önemine dikkat çekmek amacıyla, Kızılay ve Genç Fenerbahçeliler Derneği ile kan bağışı kampanyası düzenledik. Kan bağışı, zorunlu bir şey olmasa da, vatandaşlık görevi ve insan sağlığı açısından çok önem arz etmektedir. Kan bağışı, toplumsal bir sorumluluktur. Gönüllülük esasına bağlı olarak, kan bağışında bulunan çalışanlarımızın bu duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Toplumumuzdan da kan bağışı konusunda duyarlılık bekliyoruz. Bu anlamda, kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, kan bağışı düzenlenmesinde emeği geçen gençlerimize ve bağışçılarımıza çok teşekkür ederim.”
Hatay Kızılay Şubesi Başkanı Ş.Kudret Özbakış da, gerçekleştirdikleri ortak etkinlikle ilgili şunları söyledi:
“Kan bağışını halkımız arasında bir alışkanlık haline getirmek ve yönetim olarak, ülkemizin ihtiyacı olan 2 milyon 700 bin ünite kanın karşılanabilmesi adına bu gibi kampanyaları düzenli olarak gerçekleştirmek istiyoruz. Amacımız, her ay bir kan bağışı kampanyası düzenlemek. Bu tip kampanyalar sayesinde, gönüllü bağışçılarımızın sayısı artıyor. İnşallah gün geçtikçe bu oran daha da artacak. Bu anlamlı günde böyle bir etkinliğin düzenlenmesi, bizler için ayrı bir anlam kazanmaktadır.
Kadınlar doğurur, büyütür, insan canının kıymetini bilir ve dünyayı devam ettirirler. Bu anlamlı günde kampanyamıza katılan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, bizlere destek olan Genç Fenerbahçeliler Derneği üyelerine, Kutup Yıldızı Derneği Yönetimi’ne ve bağışta bulunan tüm gönüllülerimize çok teşekkür ederim.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ