Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

Kızılay ve İSTE’den

Kızılay ve İSTE’den
  • 12.06.2017
  • 1.002 kez okundu

‘İftar Sofrası’

“İSTE; paylaşan, toplumla bütünleşen ve toplumsal duyarlılığı olan bir üniversitedir” diyen Rektör Dereli,“Mütevazi bir iftar yemeğinde bir araya gelebilmemiz bunun en güzel göstergesidir” mesajı verdi.

Kurulduğu 1868 yılından bu yana toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak için önemli görevler üstlenen Türk Kızılayı’nın İskenderun’daki iftarına İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ev sahipliği yaptı. İSTE ile Türk Kızılayı İskenderun Şubesi’nin “Ramazanı Bu Hilalin Altında Paylaşıyoruz” Projesi kapsamında birlikte düzenlediği iftarda; vatandaşlar, İSTE’li öğrenciler, İSTE’de görev yapan öğretim elemanları ve idari personel İSTE Merkez Kampüsü’nde bir araya geldi. Özellikle öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği organizasyona, Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Türk Kızılayı İskenderun Şube Başkanı Ümit Günay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Aktaş ile çok sayıda davetli katıldı.
-BİRLİKTELİK MESAJI-
Böylesine anlamlı bir iftara ev sahipliği yapmanın memnuniyetini katılımcılarla paylaşan Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli, şöyle konuştu:
“İSTE olarak bu iftar programını bizimle birlikte düzenleyen Türk Kızılayı İskenderun Şubesi’ne ve değerli başkanı Ümit Günay’a çok teşekkür ediyoruz. İSTE; paylaşan, toplumla bütünleşen ve toplumsal duyarlılığı olan bir üniversitedir. Bugün de, toplumun tüm katmanlarından gelen davetlilerimizle burada mütevazi bir iftar yemeğinde bir araya gelebilmemiz bunun en güzel göstergesidir.” -Tamer Yazar-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ