Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,76
€ EURO → Alış: 7,32 / Satış: 7,35

KKTC Heyeti Hatay’da

KKTC Heyeti Hatay’da
  • 31.05.2019
  • 523 kez okundu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden (KKTC) Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar, beraberinde bir heyetle geldiği ilimizde, Büyükşehir Belediyesi (BŞB) nezdinde görüşmelerde bulunuyor. KKTC heyeti, önceki gün BŞB Genel Sekreteri Nihat Tazearslan ile HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali ile ayrı ayrı görüştü.
HATSU Genel Müdürlüğü’ne yapılan ziyarete; Yeniboğaziçi Belediyesi meclis üyeleri Erşen Umanel ile Server Düzenli, Gazimagosa Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Yeşileme, Yeniboğaziçi Kültür Müdürü Mehtap Sayıner ve Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü katılım gösterdi.
Genel Müdür Çaparali, Gastronomi şehri ve EXPO 2021’e ev sahipliği yapacak Hatay’a gerçekleştirilen ziyaretten dolayı kıvanç duyduğunu ifade ederek, Hatay’da yapılan içme suyu, arıtma tesisleri, kanalizasyon ve yağmursuyu gibi altyapı yatırımları hakkında konuklarını bilgilendirdi. KKTC ve Türkiye Cumhuriyeti arasındaki kardeşlik münasebetinin gün ve gün derinleşmesine katkıda bulunmanın onurunu yaşadıklarını belirten Çaparali, ilimize ve ülkemize hizmet etme noktasında, katkıda bulunacak yerel, ulusal ve uluslararası her istişarede yer alacaklarını belirtti.Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar, Gazimağusa Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Yeşilleme ve beraberindeki heyet, Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Nihat Tazeaslan’ı da ziyaret etti. Tazeaslan’a nezaket ziyaretinde bulunan Başkan Zurnacılar ve beraberindeki heyet, başarı dileklerini ileterek, hediyelerini takdim etti. -Gizem Görüroğlu-(Yıldız Selahattin Mıstıkoğlu MTAL)

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ