Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,02 / Satış: 8,06
€ EURO → Alış: 9,49 / Satış: 9,52

Koltuğunu 1 Günlüğüne Devreden Var mı?

Koltuğunu 1 Günlüğüne  Devreden Var mı?
  • 11.03.2020
  • 2.227 kez okundu

Hatay’daki 1 Büyükşehir ve 15 İlçe Belediye Başkanı, yayınladıkları mesajlarıyla 8 Mart Kadınlar Günü’nü kutladı. Parlak, güzel, ince, zarif sözcük ve tanımlamalarla kadınlara methiyeler dizildi, bazıları kadınlara çiçek dağıttı, bazı başkanlar da hastaneleri, huzurevlerini, belli-başlı kurumları ziyaretle kadın eli öptü, gönülleri aldı.

8 Mart Kadınlar Günü kutlaması salt mesaj, çiçek ve ziyaretle yapılıyorsa, Hatay’daki Büyükşehir Belediye Başkanı ile 15 İlçe Belediye Başkanı bunu yerine getirdi. Peki, 8 Mart günü Belediye Başkanlığı koltuğunu Meclis’in bir kadın üyesine teslim eden toplam 16 erkek başkandan biri oldu mu?
Maalesef olmadığı gibi, ne acıdır ki, Hatay’daki bazı İlçe Belediye Meclislerinde KADIN üye bile yok.
15 İlçe Belediyesi üyelerinden oluşan 88 kişilik Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi’ndeki KADIN üye sayısı  sadece 4. Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 88 erkek üyeye karşı 4 kadın üye var. Kadın oranı % 4-5 arası. Büyükşehir Belediye Meclisi’ndeki 4 kadın üyeden 3’ü; Filiz Haksöz, Atiye Erdoğdu Sönmez ile Esen Dilek CHP’den, Nur Ercan ise MHP’den Büyükşehir Meclisi’ne girebilen kadın isimler oldu. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ