Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,98

Kompleks havuzu kapısı, Torpido için açılırsa!

Kompleks havuzu kapısı, Torpido için açılırsa!
  • 30.11.2020
  • 358 kez okundu

Hatay’ın 50 yıldır erişemediği, “Yüzme Milli Takımı”na sporcu göndermesine bir adım kaldı…

Antakyalı, yaşı henüz 13 olan Ömer Şaydak adlı, ‘torpido’ lakaplı yüzücünün Türk Milli Takımı’na girmesine ramak kaldı.
Bugüne kadar elde ettiği başarılı sonuçlarla, yaşından 2 kat fazla madalyaya sahip olan Ömer Şaydak’ın milli takıma alınmasına az kaldı. Milli olmaya aday yüzücünün antrenörü, aynı zamanda amcası Murat Şaydak, Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne ait Spor Kompleksi yüzme havuzundan yararlandırılmaları halinde, yeğeni Ömer’in, 2021’de, 50 yıl sonra Hatay’dan Türkiye Yüzme Milli Takımı’na giren ilk sporcu olacağı iddiasında.
Yüzme Antrenörü Murat Şaydak, çalışacak havuz bulamadıklarını hatırlatırken, şöyle konuştu:
“Yıllardır, özel havuzlarda hazırlık yapıyoruz. Onlar da maalesef ölçü ve yarış standartlarına uygun değil. Müsabakalarda en önemli unsur olan atlayış kulvarı ve kılavuz çizgisi olmadan hazırlanıyoruz.”
Yeğeni Ömer’in 4 yaşında yüzme sporuyla tanıştığını, ancak yarışlara hazırlanacağı resmi standartlara uygun havuz bulamadığını söyleyen antrenörü Murat Şaydak’ın anlattıkları şöyle:
“Hatay Büyükşehir Belediye başkanımız Lütfü Savaş’ın spora ve sporculara verdiği değeri, Hatay’ı, kadın basketbolunda ve futbolda ulusal ve uluslararası alanda nasıl tanıttığını görüyor ve bununla gurur duyuyoruz. Sayın Başkanımız, yüzme milli takımına Hatay’dan, Antakya’dan milli sporcu göndermemizi istiyorsa, ki eminim en az bizim kadar istiyordur… O halde Spor Kompleksi yüzme havuzunun kapıları Ömer için açıldığı takdirde, buradan söz veriyorum… Yeğenim, milli takıma girecek ve hem ulusal, hem uluslararası başarılarıyla ilimiz Hatay, yüzmede vitrine çıkacaktır. Bunun mimarı ve destekçisi olarak da, Sayın Başkanımız Lütfü Savaş olacaktır. Ona minnettar olacağız. Sevinci de birlikte yaşayacağız.”
Ömer’in antrenörü Murat Şaydak, geçmişte yaşanılan bazı olumsuzluklara çizgi çekilerek yeni bir sayfa açılmasını da istediğini hatırlatarak, “Bizim, geçmişte hatalarımız olabilir. Ancak Sayın Başkanımız Lütfü Savaş’ın bize yeni bir sayfa açmasını istiyoruz. Yeğenim Ömer’in, resmi yarış standartlarına uygun tek havuz olan Kompleks havuzundan yararlanmamızın sağlanacağına olan inancımızla, spor kamuoyu önünde kendisine şimdiden altın madalya müjdeleri sözünü veriyorum. Bize vereceğine inandığımız destekler için de şimdiden şükranlarımı sunuyorum.”
TORPİDO, MİLLİ SPORCU OLMAK İSTİYOR
Yüzmeyi çok sevdiğini ve her gün büyük bir hevesle hazırlıklarını yaptığını söyleyen, Torpido lakaplı yüzme sporcusu Ömer Şaydak ise, “Haftanın altı günü antrenman yapıyoruz. Özel havuzlarda, yarış standartlarına uygun olmayan biçimde çalışıyorum. Ben, milli sporcu olmak ve hem Hatay’ı, hem de Türkiye’yi en güzel şekilde temsil etmenin hayalini kuruyorum” dedi ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’tan, kendisine çalışma imkanı sağlamasını rica etti. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ