Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Komşuda pişer, bize de düşer!

Komşuda pişer, bize de düşer!
  • 27.04.2017
  • 3.003 kez okundu

Yarışmada dereceye giren okulların öğrencilerine “Ekmek arası balık”

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, ”Denizde Bir Balık Olsam” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerin okullarındaki öğrencileri de ödüllendirdi. Kurum, yarışmada ilk 3’e giren öğrencilerin okullarında stant kurdu ve öğrencilere ekmek arası balık dağıttı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İskenderun Deniz Ticaret Odası işbirliği ile yürütülen “Denizde Bir Balık Olsam Projesi” kapsamında, Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı ilkokullarda 3. ve 4. sınıf öğrencileri arasında “Balıklarımızı koruyalım, denizlerimize sahip çıkalım ve düzenli balık yiyelim” konulu resim yarışmasında, proje gereği ilk üçe giren öğrencilerin okullarında balık ekmek etkinliği yapıldı. Bu kapsamda, İskenderun Bilim Sanat Merkezi öğrencisi Dilem Sultan GÜRZ’ün resim yarışmasında 3. olması dolayısıyla, birkaç gün önce İskenderun Bilim Sanat Merkezi’nde balık ekmek etkinliği düzenlendi.
Balık ekmek etkinliğine; İl Müdürü Mehmet ANDİÇ, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet TUĞRUL, İskenderun Deniz Ticaret Odasın temsilcisi Fuat ALKAN, İl Müdürlüğü Şube Müdürleri, okul müdürü, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Etkinlik kapsamında, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından öğrencilere su ürünleri ile ilgili kısa bir eğitim verilirken, eğitim sonunda öğrencilere ve velilere balık ekmek ve şalgam suyu ikram edildi. -Mehmet Özgün-

 

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ