Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Konservatuar sahnesinde

Konservatuar sahnesinde
  • 07.06.2019
  • 567 kez okundu

Kep Atma Heyecanı

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı’nda 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı mezun adayı öğrencileri için Kep Atma Töreni düzenlendi.

İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı’nda mezuniyet coşkusu doyasıya yaşandı. Gerçekleşen törende mezunlara seslenen İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Tolga Depci, “Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, sanat ve müziğe büyük önem verdiği herkes tarafınca biliniyor. Atatürk, sanat ve müziğe verdiği önemi birçok kez tekrarlamış, bizlere ışık tutacak sözleri sarf etmiştir. En sevdiklerimin başında, ‘Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir’ sözü vardır. Mezun olduktan sonra siz de sanatınız ile ışık tutup önderlik ediniz. Sizlere imrendiğimi belirtmek isterim. Şimdi, dört yıl boyunca tozunu yuttuğunuz, yeri gelip ağladığınız yeri geldiğinde güldüğünüz bu emek sahnesine, siz değerli mezunlarımızı kep atmak için davet etmek istiyorum” dedi.
Konuşmaların sonrasında, İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı öğretim elemanları, öğrencilerine başarı belgelerini sahnede takdim etti. 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Kep Atma Töreni’nde cübbelerini giyen öğrenciler, heyecan, mutluluk ve gururla keplerini havaya fırlattı. -Mutlu Yanık-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ