Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,19 / Satış: 7,22
€ EURO → Alış: 8,78 / Satış: 8,81

Köprü Duvarı 2 Yıldır Yıkık

Köprü Duvarı 2 Yıldır Yıkık
  • 19.01.2021
  • 302 kez okundu

Düşen olsa, kurtuluşu yok, ilgilenen de yok…

İlimiz Defne ilçesi Harbiye Mahallesi’nde Şeyh Yusuf El Hekim Türbesi’ne giden yolda, köprüye giden yolun bir bölümünde duvar yıkık durumda. Yıkılma olayı, yaklaşık 2 yıl önce gerçekleşirken, bölgede son yağışlarla birlikte yaşanabilecek olası heyelanla, duvarın bütünüyle yıkılabilme tehlikesi mevcut. Bölge sakinleri, Defne Belediyesi’nden, yıkılan duvarın yapılmasını istiyor.
Bu konuda bir okurumuzun paylaşımı şöyle:
“Defne Belediyesi’nin bu konuda yetkili biriminin ve Defne Belediye Başkanı Sayın Güzel İbrahim Başkan’ın dikkatine… Şeyh Yusuf El Hekim Türbesi’ne giden yolda bulunan köprünün 40 metre boyunda bir duvarı, iki sene önce yağan yağmurun etkisiyle çökmüştü. Köprü duvarı çöktüğü anda, Sayın Güzel Başkan, yıkılan köprünün yapılmasıyla ilgili olarak, ‘Çok acilen müdahale yapılmalıdır’ demişti. Lakin üzülerek söylüyorum. O gün bugün, hala yıkılan o köprünün duvarı yapılmadı.
Yıkılan duvarın yapılması için ‘halktan para yardımı mı toplayayım’, ne dersiniz Sayın Güzel İbrahim Başkan! Bence köprünün tümü yıkılmadan, yani başka türlü zararlar vermeden, lütfen hemen köprünün duvarı yapılsın. Çok acil bir şekilde… Defne Belediyesi’ne duyurulur.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ