Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

Koronavirüs Duyarlılığı

Koronavirüs Duyarlılığı
  • 19.03.2020
  • 296 kez okundu

Hastane koridorları, cadde, sokak ve alanlar boş, resmi törenlere katılım az…

İçişleri Bakanlığı ve diğer kurumların koronavirüs önlemleri genelgesinden sonra, ilimizde de halk, evlerine çekildi. Cadde, sokak ve alanlar neredeyse boş. Kafeler ve eğlence yerleri zaten kapalı. Dışarıya çıkma zorunluğu olanlar da, mekanlarında ya da ilgili kurumlarda işlerini yürütmeye çalışırken, resmi törenlere de katılımın az olması dikkati çekiyor.
Dün, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma ve Çanakkale Zaferi Yıldönümü idi. Antakya ve diğer ilçelerdeki törenlere katılım sınırlı sayıda gerçekleşti. Hepsinde tek düşünce, koronavirüsün yayılmasına zemin hazırlamamaktı.
Hatay Büyükşehir Belediyesi’nde de önceki gün daire başkanlarının katılımı ile bir toplantı gerçekleşti. Toplantı gündemi “koronavirüs” oldu. Katılımcılar da, koronavirüs salgını riskine karşı birbirlerine mesafeli şekilde, 2-3 metre uzaklıkta oturdu.
Daha önemlisi, hastanelerdeki sirkülasyonda ciddi düşüş var. Ciddi kronik hastalığı olmayanlar, zorunlu olmadıkça hastanelere gitmiyor. Hastane koridorlarının kimi yerlerde boş olması ise dikkati çekmekte.
Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ