Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,78 / Satış: 7,81

Koronavirüs önlemleri öncesi son etkinlik

Koronavirüs önlemleri öncesi son etkinlik
  • 21.03.2020
  • 5.916 kez okundu

Litvanya-Romanya’dan 32 gencin final eğlencesi…

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen, Belen Kaymakamlığı Proje Ofisi’nce hazırlanan Erasmus+ Gençlik Programları KA105 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği projesi, 5-14 Mart tarihleri arasında, Belen ilçe Kaymakamlığı ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Etkinlik, ilimiz ve ilçemizdeki, koronavirüs salgını riskine karşı alınan önlemler öncesinde yaşanan son etkinlik oldu.
“Let’s Sing Our CulturE+” isimli, dans ve müzik üzerine olan, “kültür” konulu Gençlik Değişimi Projesi için Türkiye, Litvanya ve Romanya’dan 32 genç bir araya geldi. Katılımcı gençlerin hazırlamış olduğu ve kendi kültürlerinden oluşan dans ve müziklerin paylaşıldığı ‘Final Gösterisi’, Bahçeşehir Koleji konferans salonunda düzenlendi.
Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Ayvazoğlu ve İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin’in katıldığı gösteride, farklı ülkelerden gelen gençler, program süresi içerisinde yaptıkları etkinliklerin kısa kısa sunumunu yaptılar, müzikal aletleri eşliğinde kendi dans ve şarkılarını sergilediler. Litvanyalı ve Romanyalı gençler gönüllerince eğlenirken, Türk öğrencilerle birlikte halay da çektiler. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ