Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Koroya “Mavi Tişörtlü Şüpheliler(!)” Muamelesi

Koroya  “Mavi Tişörtlü Şüpheliler(!)” Muamelesi
  • 11.07.2019
  • 421 kez okundu

Antakya Polifonik Korolar Derneği’nin Çanakkale’de başına gelenler

Çanakkale’ye Uluslararası Koro Festivali için giden, başkanlığını Sezgin Suna’nın yaptığı Antakya Polifonik Korolar Derneği ilginç olayla karşılaştı.
Gerginlikle başlayan ancak sonu tebessümle biten olay şöyle gelişti:
Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri, aldıkları ‘şüpheli şahıslar’ konulu bir ihbar sonucu kordona geldi. Fakat durumun iç yüzü anlaşılınca yüzleri gülümseten anlar yaşandı. Akşam saatlerinde, Çanakkale kordonda bulunan Truva Otel’in önüne, üzerlerinde mavi tişört bulunan 30-40 kişilik bir grup geldi. Çoğu 10-15 yaş arası çocuklardan ve gençlerden oluşan grubun yanında sayıları daha az olmakla birlikte yetişkinler de vardı.
Grup, kendi halinde kordon boyunda oturuyor, fotoğraf çektiriyor, muhabbet ediyordu. Fakat her ne olduysa, saat 10.30 civarında, polis ekiplerine tuhaf bir ihbar yapıldı. Kordonda Truva Otel önünde ‘Mavi tişörtlü şüpheli şahıslar’ bulunduğuna yönelik alınan bu ihbar üzerine, sivil ve üniformalı polislerin bulunduğu 8-9 kişilik emniyet ekibi, Morabbin Park civarından söz konusu alana geldiler.
‘Mavi tişörtlü şüpheli grup’ ise bir anda gördüğü polis ordusu karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Kendilerine kim oldukları, neden burada bulundukları sorulan grup kısa bir an tedirginlik yaşadı. Fakat gerçek ise çok geçmeden anlaşıldı.
‘Mavi tişörtlü şüpheliler’ Çanakkale Uluslararası Koro Festivali için şehre gelen Antakya Polifonik Korolar Derneği idi. Grup, burada ise, Çağlar Kaynak Basketbol Sahası’nda devam eden sahne etkinliklerinde sıranın kendilerine gelmesini bekliyordu.
Gerçeğin ortaya çıkmasının ardından polis ekipleri alandan uzaklaşırken festival grubu da yaşanan bu bir anlık trajikomik yanlış anlaşılmayı tebessümle karşıladılar. Sahne almadan evvel ise üzerlerindeki ‘şüpheli mavi tişörtlerle’ objektiflere bu samimi pozu verdiler.-Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ