Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Korucular Federasyonu kitap yayınladı

Korucular Federasyonu kitap yayınladı
  • 29.09.2020
  • 131 kez okundu

Geçmişten Günümüze, Türkiyede Güvenlik Korucuları

Amanoslar Şehit, Gazi ve Güvenlik Korucuları Federasyonu, ülkemizdeki güvenlik koruculuğu tarihini tüm yönleriyle anlatan bir kitap bastırdı. Kitabın adı, “Geçmişten Günümüze Türkiye’de Güvenlik Korucuları”.
Musa Salık’ın yayın yönetmenliğini üstlendiği kitapta ele alınanlarla ilgili özet bilgi şöyle:
“Türkiye Cumhuriyeti’nin, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin yaklaşık 40 yılını meşgul eden bölücü terör örgütü PKK’nın korkulu rüyası, güvenlik koruculuğu sisteminin tarihsel gelişimi, güvenlik koruculuğu camiası ile ilişkilendirilmeye çalışan isnatlar, sistemin dünü, bugünü ve yarınını ele aldığımız bu kitap, Türkiye Cumhuriyeti’nde görev yapan 110.000 güvenlik korucusunun verdiği mücadele ve çektikleri çilenin yazılı metnidir.
Vatan, bayrak ve ezan için verilen mücadelenin nedenli zorlu yollardan geçip bugünlere geldiğini, örgütün yegane hedefinin korucular ve onların ailesi, köyleri olduğunu, PKK terör örgütünün, sözde hakkını savunduğu halka aslında nasıl eziyetler ve katliamlar yaptığını bu kitapta açıkça göreceksiniz.
Yaklaşık 1 yıldan beri üzerinde çalıştığımız kitabımız, yakın zamanda baskıdan çıkacak. Güvenlik korucuların tarihsel sürecini ve gelişimini konu alan kitabımızda; Güvenlik koruculuğu sisteminin nasıl ve ne şartlarda kurulduğu, gönüllü güvenlik korucuları ve bayan güvenlik korucularının çalışma sistemleri yanı sıra korucu eş ve çocuğu olmanın ne gibi zorlukları gibi konuları ele aldık. 35 yılı aşkın mücadele hayatında, koruculuğun neden bölücü terör örgütü PKK’nın ilk listesinde olduğunu, bu kitabı okuyunca daha iyi anlayacaksınız. İlk kuruluş maksadı, köy ve mezrasını korumak olan koruculuk sistemi, bugüne geldiğimizde, Milli Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı bağlıları ile bir fiil yurtiçi ve yurtdışında operasyonlara katılmaktadır. Suriye ve Irak’ın kuzeyinde kurulmak istenen terör devletine karşı başlatılan Zeytin Dalı, Fırat Kalkanı ve Pençe-Kaplan harekatları başta olmak üzere, bir çok kritik görevlerde yer almıştır.” -Mehmet Durmaz-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ