Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Koruyucu ailelere iftar jesti

Koruyucu ailelere iftar jesti
  • 13.06.2017
  • 1.366 kez okundu

Hatay Valiliği Ottoman Otel Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güngör sponsorluğunda gerçekleştirilen iftar yemeğinde, koruyucu aileler ve yurtta barınan çocuklar ağırlandı. Ottoman Otel’de düzenlenen iftar yemeğine Vali Erdal Ata ve eşi Nazan Ata, 2’nci Hudut Alayı Komutanı P. Alb. Mehmet Atila KAYI, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı, Antakya Kaymakamı, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Aile Yanında Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hakkı Bilgiç, İl Müdürümüz Ali Sandıkçı ve eşi Şube Müd. V. Kevser Soydan Sandıkçı, İl Müdür Yardımcıları Sebahattin Büyüktelli ve Mehmet Ali Güven, Kuruluş Müdürleri, Ottoman Otel Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güngör ve eşi katıldı.
Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda ezanın okunmasıyla birlikte oruçlar açıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri Hasan Başiş tarafından yapılan duanın ardından Hatay Valisi Erdal Ata katılımcılara hitaben bir konuşma yaptı. Bu iftar sofrasının hazırlanmasında emeği geçen başta Ottoman Otel Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güngör olmak üzere Güngör ailesine çok teşekkür ettiğini belirten Vali Ata, “Bugün burada huzurevinde kalan saygıdeğer yaşlılarımız ile sevgi evlerinde, yetiştirme yurtlarında ve aynı zamanda koruyucu ailelerimizin yanında kalan çocuklarımızla beraberiz. Gönül arzu eder ki sık sık bir araya gelelim. Ben göreve başladıktan sonra iş yoğunluğundan dolayı sizleri ziyaret etmeye pek fırsat bulamadım. Ama bundan sonra daha sık bir araya gelerek sizleri yakından tanıyıp dert ve sorunlarınızı birinci ağızdan dinlemek isterim” dedi.
Ramazan ayının birlik ve beraberliğin, manevi duyguların doruğa ulaştığı, zenginlerin ihtiyaç sahiplerine yardımcı olduğu, onlara sofralarını açtığı dönem olduğunu belirten Vali Ata, konuşmasının ardından TEOG sınavında üstün başarı gösteren yurtta barınan öğrencilerden Nurullah Yavuz’a hediye verdi.
Aile Yanında Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hakkı Bilgiç, Koruyucu Aileleri ile bir araya gelerek onların dertlerini ve ihtiyaçları olup olmadığını dinleyerek program sona erdi.
-Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ