Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,64 / Satış: 6,66
€ EURO → Alış: 7,27 / Satış: 7,30

Kosgeb’e Başvuran 66 Firmaya ‘Sunum’

Kosgeb’e Başvuran 66 Firmaya ‘Sunum’
  • 17.11.2017
  • 1.152 kez okundu

KOSGEB Hatay İl Müdürlüğü görevine getirilen Hayrettin Çevik, “Türkiye genelinde firmalara yönelik 500 milyon liralık bir bütçe yer almaktadır.Bu bütçeden Hataylıgirişimcilerimizin de faydalanmalarını bekliyoruz” dedi.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’na nezaket ziyaretinde bulunarak, işletmelere yönelik verilecek hibe ve desteklerle ilgili bilgiler veren KOSGEB Hatay İl Müdürü Hayrettin Çevik, Hatay genelinde KOSGEB’e başvuran 66 ayrı firmanın projelerinin değerlendirileceğini belirtti. KOSGEB Hatay İl Müdürlüğü görevine getirilen Hayrettin Çevik, “İl genelinde 66 adet ön elemeyi geçen firmalara yönelik sunumlar yapılacak ve İskenderun Teknik Üniversitesinde bizim belirleyeceğimiz üyeler, bu projeleri değerlendirecek. Projeleri onaylanan firmalarımıza 300 Bin TL Hibe ve 700 bin lira faizsiz kredi imkanı sağlanacaktır. Burada amaç, KOSGEB’in girişimcileri yatırıma teşvik etmektir. Firmalara yönelik kriterler belirlendi. Türkiye genelinde firmalara yönelik 500 milyon liralık bir bütçe yer almaktadır. Bu bütçeden Hataylı girişimcilerimizin de faydalanmalarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.
-ÖNEMLİ KAYNAK-
Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise, KOSGEB Hatay İl Müdürü Hayrettin Çevik’e yeni görevinde başarı diledi. Hatay genelindeki firmalara verilecek olan hibe ve faizsiz kredilerin yeni yatırımlara, yeni iş ve istihdamın artmasına neden olacağını söyleyen Yılmaz, “Burada firmalarımızın belirlenen kriterlere göre proje hazırlamaları istenmektedir. Özellikle makine, ekipman ve üretime dayalı firmalara yönelik verilecek olan hibe ve kredilerin belirlenmesinde şartları uyan işletmelerimiz için önemli bir kaynak olduğunu belirtmek isterim” şeklinde değerlendirmede bulundu.
KOSGEB Hatay İl Müdürü Hayrettin Çevik’in ziyaretinde, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz yanı sıra, İTSO Meclis Başkanı Servet Ugutmen, İTSO Genel Sekreteri Figen Gül Dönmez, HBB KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitmeni Serdar Vayisoğlu ve HBB Basın Müdürü Yüksel Coşkun da yer aldı.       -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ