Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,44 / Satış: 7,47
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

‘Kovid Neden Artıyor’un Cevabı…

‘Kovid Neden Artıyor’un Cevabı…
  • 24.11.2020
  • 395 kez okundu

Maske Olsa da, Mesafe Yoksa!

Devletin en üst yöneticileri, Sağlık Bakanı, Bakanlık görevlileri, uzmanlar, bilim insanları, hemen herkes, koronavirüs mücadelesinde başarılı olmanın tek koşulunun “evde kalmak” ya da zorunlu olarak dışarı çıkılıyorsa da “Maske-Mesafe-Temizlik” kurallarına uymakla mümkün olabileceğini günlerdir, haftalardır, aylardır söyleyip duruyor. Bu üç kriterden biri yoksa, koronavirüse karşı kendinizi koruyamazsınız.
Uzmanlar, ısrarla ve defalarca tekrarlıyor: “Kovid-19, öyle sinsi bir virüs ki, inanılmaz hızla ve inanılmaz şekilde insanlara geçiyor.”
Devlet ne kadar önlem alsa da, toplumun bir kesimi ne kadar kurallara uysa da, azınlıkta da olsa, duyarsız vatandaşlarımızın sayesinde virüs maalesef hızlıca yayılabiliyor. Valilik, İlçe Kaymakamlıkları, defalarca cenaze-defin işleminde en fazla 7 kişinin bulunabileceğini ısrarla belirtmesine rağmen, Antakya ilçe merkezinde geçtiğimiz Cumartesi günü öğleden sonra Mezarlık Kompleksi’nden alınacak cenaze için karşılamaya onlarca kişi gelip yerini almıştı. Yaşlısı, genci, çocuğu, büyüğü, küçüğü onlarca kişi, hayata veda eden değerli varlıklarına son görevi yapmak ister-ken, maskeli de olsalar, mesafe kavramını hiçe saydıkları için, bilerek ya da bilmeyerek bulaş ortamına davetiye çıkarmış oluyorlar.
Antakya Mezarlık Kompleksi’nin 21 Kasım Cumartesi günü saat 14.15 sıralarındaki; çoluk çocuk, yaşlı genç birbirine sarıla-rak başsağlığı dileme gö-rüntüleri, maalesef pande-mi kurallarına da aykırıydı, sokağa çıkma kısıtlaması kararlarına da aykırıydı.
Yazık, çok yazık.. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ