Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,43 / Satış: 8,47
€ EURO → Alış: 9,93 / Satış: 9,97

Kültür Öğrencilerine Konferans Profesör’den

Kültür Öğrencilerine Konferans Profesör’den
  • 21.02.2018
  • 1.078 kez okundu

Kültür Temel Lisesi öğrencilerine, büyük bir üniversitenin profesöründen konferans sunumu gerçekleşti.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Mehtap Malkoç ve Doğu Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dekan Yardımcısı Gülten Sucu Dağ, Kültür Temel Lisesi öğrencilerine yönelik bir seminer verdi. Kültür Temel Lisesi Kurucuları Ali Girişken, Okul Müdürü Ahmet Hamdi Ayda, Müdür Yardımcısı İbrahim Bayırlıoğlu, Doğu Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Mehtap Malkoç, Doğu Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dekan Yardımcısı Gülten Sucu Dağ, Kültür Temel Lisesi öğretmenleri ve öğrencilerinin katıldığı seminer, Doğu Akdeniz Üniversitesi tanıtımını konu alan sinevizyon gösterimi ile başladı.
Doğu Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Mehtap Malkoç, sunumunda, öğrencilerin sınav tercih döneminde dikkat etmeleri gereken konuları atlattı. Tercih yapan öğrencilerin bir başkasından etkilenerek değil, kendi istediği bölümü yazmalarının önemine değinen Dekan Malkoç, Doğu Akdeniz Üniversitesi’ni de anlatarak, hangi bölümler ile kaç öğrenciye eğitim verdiklerini öğrencilerle paylaştı.
Antakya Kültür Temel Lisesi kurucusu Ali Girişken, seminerin Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılmasından dolayı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.   -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ