Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,12 / Satış: 9,16

Kültür’den ‘kültür Gecesi’

Kültür’den ‘kültür Gecesi’
  • 08.05.2019
  • 654 kez okundu

Hatay Kültür Eğitim Kurumları, yılsonu etkinliği olarak Geleneksel Kültür Sanat Gecesi gerçekleştirdi. Etkinlik yoğun ilgi gördü. Hatay Kültür Merkezi’nde düzenlenen 5.Geleneksel Kültür Sanat Gecesi’ne CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Kültür Eğitim Kurumları kurucuları Ali Girişken, Sibel Güzelmansur, Ramazan Geyik ile birlikte Antakya Şube Müdürü Kadir Urfalı, Samandağ Şube Müdürü Şekibe Harbelioğlu, Samandağ kurucu temsilcisi Linda Girişken, Antakya Şube Müdür Yardımcısı İbrahim Bayırlıoğlu, öğretmenler ve veliler katıldı.
Konukların, Hatay Kültür Merkezi’nin fuaye alanında, önümüzdeki dönemde faaliyete başlayacak olan Kültür Koleji’nin fotoğraflarını izledikten sonra salona geçtikleri ve Okul öğretmenlerinden Mine Girişken ile Canberk Alhas’ın sunuculuğunu yaptıkları programda ilk olarak kürsüye gelen isim, Kültür Eğitim Kurumları kurucusu Ali Girişken oldu. Girişken yaptığı konuşmada, Kültür Ailesi konuklarına, Sanat Gecesi’ne geldikleri için teşekkür etti ve ana başlıklar halinde şu mesajları verdi:
-Bu 21.yy okulunda, müfredat, gençlerin yaratma ve yapma isteği üzerine inşa edilecek. Bundan dolayı, gençlerimizin güçlü yanlarını fark edip, bu doğrultuda desteklenecek.
-Bu okulda eğlenen öğrenciler, mutlu öğretmenler ve eğitimin bir parçası olduğunu hisseden aileler olacak. Öğretmenler, gökkuşağının ardını arayan, hayalleri olan nesiller yetiştirecek.
-Bu okulda eğitim, okul duvarlarının çok ötesine ulaşacak.
-Ailelerin, okul içerisinde aktif katılımları sağlanacak.
– 21.yüzyıl okulu, çocuğunuzun yapamadıklarıyla değil, yapabildikleriyle ilgilenen tek okuldur. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ