Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,31 / Satış: 10,35

Kültürel farkındalık geliştiriliyor

Kültürel farkındalık geliştiriliyor
  • 17.05.2021
  • 956 kez okundu

eTwinning projesi ile 5 ülke öğrencileri birbirini tanıyor.

Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yer aldığı “Our Colors And We” eTwinning projesi, 8’i Türkiye, 1’i Çek Cumhuriyeti, 1’i Gürcistan, 1’i Romanya ve 1’i de Portekiz olmak üzere toplam 5 ülke, 68 öğrenci ve 12 öğretmen ile devam ediyor. Projenin kültürel farkındalık, hoşgörü, saygı değerlerini geliştirmeyi hedeflediği belirtildi.
5 ülkenin öğrencilerinin hem kendi kültürlerini yakından tanıyıp hem de diğer ülke kültürleri hakkında fikir sahibi oldukları proje kapsamında yerel yemeklerin tanıtımı yapıldı, atasözlerimizin diğer ülkelerdeki yakın karşılıkları üzerine çalışmalar sergilendi.
Bu süre zarfında internet tabanlı iletişimlerini sürdüren öğrenciler hem dil becerilerinin gelişmesine, hem de takım ruhu, sorumluluk, işbirliği ve kendisine verilen görevi yerine getirebilme gibi çağımızın en çok aranan becerilerini kazanma gayretiyle çalışmalarını sürdürdü.
Katılımcı gençler, halk oyunlarından sokak oyunlarına, gelenek göreneklerden ülkelerindeki tarihi yerlere, bölgede kutlanan özel günlerden festivallere kadar birçok konuda hem öğrendi, hem de eğlendi. Tüm bu çalışmaların sonunda bir online yarışmaya da tabi tutulacak olan öğrenciler, web 2.0 araçlarını aktif kullanabilme becerisini de geliştirdi. Gençler proje boyunca 17 adet Web 2.0 aracı kullanmayı ve günümüz internet çağında internetin nasıl verimli kullanacaklarını da öğrendi. Projenin detaylı çalışmalarına ourcolorsandwe.blogspot.com adresinden ulaşabileceği belirtildi. -Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ