Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,57 / Satış: 6,59
€ EURO → Alış: 7,21 / Satış: 7,23

Kültürel zenginliklerimizi korumalıyız

Kültürel zenginliklerimizi korumalıyız
  • 22.03.2019
  • Kültürel zenginliklerimizi korumalıyız için yorumlar kapalı
  • 234 kez okundu

Başkan Nehir, Arapça kursunu bitiren kursiyerlere sertifikalarını dağıttı

Samandağ Hizmet Vakfı’nın düzenlediği Arapça kursunu bitiren kursiyerlere sertifikaları dağıtıldı. Düzenlenen törenle 67 kursiyere sertifikaları, Samandağ Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Nehir ve Dr. Fidayet Duman tarafından verildi.
Başkan Nehir, törendeki konuşmasında şunlara yer verdi: “Sokakta, hanede belki okul bahçesinde, farklı yerlerde kendi dilimizi, kendi anadilimizi konuşabilelim, okuyup yazabilelim, dünyada olup biteni biraz kendi dilimizle okuma fırsatımız olsun diye bir hayalimiz var. Belki biraz uzak bir hayal ama imkansız değil. Bu açıdan önemli bir çalışmaydı. Bu yapının olmasının altında yatan en önemli gerekçe bu. Bunu biraz belki sanatla, belki edebiyatla, biraz tiyatroyla biraz farklı aktivitelerle beslemeyi düşünmüştük. Bu dili kuşaktan kuşağa aktarabilirsek kültürel zenginliğimizi koruyabileceğiz. Bizler bu zenginliğin farkındayız. Bu zenginlik korunmalıdır.
4 aylık süre içerisinde 136 saat eğitim gördünüz ve aldığınız eğitimleri başarı ile tamamlayarak bu sertifikaları almaya hak kazandınız. Şu an alınan bu A1 seviye sertifikalar bunun daha ilk adımı. Tabi daha ilerisi için biraz daha uğraşmak gerekiyor ama bunlar mümkün. Hayatınızın bütününde bu dilin avantajlarınızı yaşayacaksınız.
Bu işten eğer bir kaynak elde etmeye başladıysak bu iş sokağa da yansıyacak, eve de yansıyacak, muhtemelen öyle bir güzelliği de olacak. Şu an biraz emekleme dönemindeyiz. Biz de yeni yeni bu işi öğrenmeye çalışıyoruz. Ama sağ olsunlar arkadaşların bu konuda deneyimi var. Biz bundan sonra sizler ve sizden sonra gelecek arkadaşlarla daha fazla zaman geçireceğiz, daha fazla iletişimimiz olacak. Şimdi sertifikalarınızı dağıtacağız, sertifikalarınız hayırlı olsun.”
-Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ