Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,72 / Satış: 7,76

Kumbaraları Elazığ’a Gitti

Kumbaraları Elazığ’a Gitti
  • 17.02.2020
  • 301 kez okundu

Antakya’daki Göztepe Futbol Okulu öğrencilerinin örnek davranışı

Göztepe Antakya Futbol Okulu minik futbolcuları, Elazığ’da yaşanan deprem sonrası mağdur olan çocuklara destek amacıyla, “Kumbaralar Elazığ’a” kampanyası kapsamında toplanan yardımları Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli’ye teslim etti.

Göztepe Antakya Futbol Okulu öğrencileri, “Kumbaralar Elazığ’a” kampanyasında topladıkları harçlıklarını; Başkan Fahri Serdar Özal, Genel Koordinatör Dyt. Müzeyyen Özal ve hocaları ile birlikte, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli’ye teslim etti.
Başkan Fahri Serdar Özal, İlçe Kaymakamına teslimat öncesinde şunları söyledi:
“Futbol okulumuzda, öncelikle sağlık konusunu ele alarak, diyetisyenli eğitim yapmaktayız. Yardımlaşma ve kardeşlik üzerine gerçekleştirilen bu kampanya ile birlikte, çocuklarımızın sosyal gelişimlerine de katkı sağlamaktayız. Futboldan önce daima iyilikleri, güzellikleri çocuklarımıza aşılamaya çalışıyoruz. Bu tür etkinliklerle ve doğru futbol eğitimiyle mutlu olan çocuklar, okullarında, hatta yaşamlarında da başarılı olacaklardır. Bu anlamlı kampanya için çocuklarımıza, ailelerimize ve bizi kabul eden Sayın Kaymakamımıza teşekkür ediyoruz.”
Minik Göztepeli Özkan Ölmez ise, “Elazığ depremi bizleri üzdü. Depremi burada da hissettik. Çok üzüldük. Onun için Göztepe Antakya Futbol Okulu olarak Kumbaralar Elazığ’a kampanyasını düzenledik. Hepimize geçmiş olsun. Allah yar ve yardımcıları olsun” diyerek, kumbaralarını boşalttıkları bağış kutusunu Kaymakam Orhan Mardinli’ye teslim etti.
MARDİNLİ: ÇOK ERDEMLİ ve FAZİLETLİ BİR DAVRANIŞ
Bu anlamlı kampanya dolayısıyla duygulanan Kaymakam Orhan Mardinli de şunları söyledi:
“Öncelikle yönetiminize teşekkür ediyorum, böyle bir kampanyaya destek olduğunuz için. Tabi bu davranış; çocuklarımızın harçlıklarını, paralarını Elazığ’daki depremzedelere, çocuklara vermeleri, büyük bir erdem ve fazilettir. Bundan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Tabi ki bu bize verdiğiniz yardımı, Cumhurbaşkanlığı koordinesinde AFAD kampanyasına teslim edeceğiz. Çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarımızın, gerek spor hayatında ve gerekse yaşamlarında ömür boyu başarılı olmalarını diliyorum.
Tabi ki spor yapan öğrenciler derslerinde de genelde başarılı olurlar. Derslerinde başarılı olan sporda da başarılı olur. Ondan dolayı, şimdiden beslenmelerine dikkat edilen, okulunuzda her türlü spor öncesi ve sonrası da onlara beslenme bilgisi verilen çocuklar, hem derslerinde başarılı olacak, hem sporda başarılı olacaklar, hem de hayat boyu başarılı olacaklardır. Ben, her şeyin en iyisinin ve en güzelinin sizlerle olmasını diliyor, katkı için yönetime, hocalarına, ailelerine teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.”
Kaymakam Orhan Mardinli, kendisine teslim edilen bağış kutusunu aldı ve öğrencileri tek tek öperek tebrik ve teşekkür etti. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ