Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,43 / Satış: 7,46
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

Kurtulmuş çifti müze’de

Kurtulmuş çifti  müze’de
  • 12.02.2019
  • 727 kez okundu

Geçtiğimiz hafta sonunda Hatay’a gelen Kültür ve Turizm eski Bakanı, halen AK Parti Genel Başkan Vekili olan Numan Kurtulmuş, eşi Sevgi Kurtulmuş ile beraber; çeşitli görüşme, toplantı ve ziyaretlerden arta kalan bölümde, kent içindeki tarihi ve turistik yerleri gezdi. Eski Bakan Numan Kurtulmuş ve eşi Sevgi Kurtulmuş’a, Vali Rahmi Doğan ile eşi Güldan Gülüzar Doğan eşlik etti.
Vali Doğan, konuklarını ilk olarak, dünyanın en büyük kapalı mozaik sergileme alanına sahip olan ve kendi bölgesinden çıkarılan eserlerin sergilendiği Hatay Arkeoloji Müzesi’ni gezdirdi. Geziye, Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu ve Hüseyin Yayman yanı sıra, Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör de eşlik etti.
Buradaki eserleri tek tek inceleyen eski Bakan Numan Kurtulmuş ve beraberindeki heyet; Antakya Lahti, Kral Şuppiluliuma, antik döneme ait mozaikler, üç ağızlı mağara ve sergilenen diğer eserler hakkında Müze Müdürü Nalan Yastı’dan bilgi aldı. Kurtulmuş ve beraberindeki heyet, daha sonra, Kırıkhan ilçesinde bulunan Beyazid-i Bestami Türbesi’ni ziyaret etti. -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ