Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Kurtuluş Caddesinde Yeni Görünüm

Kurtuluş Caddesinde Yeni Görünüm
  • 08.06.2020
  • 661 kez okundu

Sağlıklaştırma Projesi çalışmaları devam ediyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İller Bankası Ankara Genel Müdürlüğü ve Adana Bölge Müdürlüğü, Hatay Valiliği ve Antakya Belediyesi işbirliği ile tarihi Kurtuluş Caddesi, Sokak Sağlıklaştırma Projesi ile yeniden canlanıyor.
Konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı:
“Dünyadaki 23 medeniyetin 13’üne ev sahipliği yapan Medeniyetler Şehri Antakya’mızda, tarihte ışıklandırılan ilk cadde olan Kurtuluş Caddesi’ni, tarihteki ismiyle HEROD Caddesi’ni yeniden canlandırmak üzere çalışmalarımız hızla devam ediyor.
Kurtuluş Caddesi’ne cephesi bulunan tarihi ve tescilli evlerin ön cephelerinin sağlıklaştırılması ve tarihteki ihtişamına kavuşturulması için İller Bankası ve yüklenici firma işbirliği ile pek çok cephede iyileştirme işlemleri tamamlanırken, çalışmalar etaplar halinde devam ediyor. Proje yapım çalışmaları ilerledikçe yepyeni bir görünüme kavuşan Kurtuluş Caddesi’nin yeni hali, vatandaşlarımız tarafından da büyük beğeni aldı.
Antakya’mızın çehresine yepyeni bir görünüm kazandırmakta olan ve tarihi güzellikleri gün yüzüne çıkartarak turizme büyük katkı sağlayacak olan projemiz, en kısa zamanda tamamlanacaktır.
Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ