Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,66 / Satış: 7,69
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Kurulan tuzak görülmeli…

Nabi İnal
Nabi İnal
  • 07.08.2020
  • 375 kez okundu

Cumhur ittifakının oy oranı hızla aşağıya doğru inerken.

Muhalefet kanadının ilk seçimde sandıktan iktidar olarak çıkacağı doğrultusunda olumlu gelişmeler yaşanırken.

Z kuşağının, yönetenlere karşı memnuniyetsizliği giderek artış gösterip hiçbir şekilde iktidar kanadına oy verme niyetinde olmadıklarını daha belirgin bir şekilde ifade ederken.

Ve bu olumlu gelişmeler nedeniyle de muhalefet kanadını oluşturanlar için iktidar olma beklentisi giderek kuvvetlenmeye, seçmen nezdinde muhalefetin iktidar alternatifi olabileceği yolundaki kanaati kuvvetlenirken.

Ortaya bazı iddialar atılmak, bazı kişileri tahrik edici söz ve yayınlarda bulunulmak suretiyle, muhalefetin beklentilerinin başarısız olması için çalışmaların yapıldığını izliyoruz.

Bu arada hırs aklın önüne geçtiğinde, gözlerin kararacağı, kişisel beklentinin öne çıkacağı, bugüne kadar savunulan fikirlerin, ilkelerin göz ardı edilmek suretiyle, sadece kişisel beklentinin öne çıkması yolunda adımlar atılacağı ve bu adımların atılabilmesi içinde, bir takım tuzakların kurulabileceği gözden uzak tutulmamalıdır.

Kişisel beklenti yerine inandığı doğruların savunmaya devam edilmesi ve bu doğrultuda gereken adımların atılması daha doğru ve daha sağlıklı bir yoldur.

Son günlerde muhalefet kanadının yükselişini durdurmak ve muhalefet kanadında bir takım çatlakların oluşmasına sebebiyet verecek hareketlerin oluşması ve hızlandırılması için el altından bazı çalışmalar yapılmaktadır.

Özelikle sosyal demokrat görüşte olanların, bu oyunu görmeleri ve kurulmak istenen tuzağa düşmemeleri gerekir.

Sol görüşün vazgeçmediği bir ilke vardır: Hedefe ulaşıncaya kadar, aradaki görüş ayrılıkları ötelenir ve sadece sandıktan başarı ile çıkabilmek için birleşme, kenetlenme yoluna gidilir.

Amaca ulaşıldıktan, sandıktan başarıyla çıkıp iktidar olma hak ve yetkisi kazanıldıktan sonra, ötelenen görüş ayrılıklarının giderilmesi yolunda çalışmalara başlanır.

Bu bir ilkedir. Bundan vazgeçildiğini gösteren tutum ve davranış içersine girilmesi halinde de, bu duruma düşenler sosyal demokrat görüşte olduklarını öne süremezler, öne sürseler bile inandırıcılıklarını kaybederler.

İşte son günlerdeki muhalefet cephesindeki gelişmeler bize bunları hatırlattı.

Muhalefetin giderek yükselen oy grafiğini durdurmak ve muhalefet kanadında yeni yeni çatlaklar oluşmasını sağlayacak adımlar atılması yolunda tuzak kurmak isteyenlerin bu heveslerini kursaklarında bırakmak için, gerçek görünmeli ve buna göre gerekli adımlar atılmalıdır.

Bunlar yapılırken, kişisel hırs ve ihtirasın, inanılan ve savunulan ilkelerin önüne geçmemesi için gereken yapılmalı, kurulan tuzaklar görülmeli ve buna göre hareket edilmelidir.

Eğer tuzaklar görülmez, attırılmak istenen yanlış adımlar doğrultusunda hareket edilmek suretiyle kişisel ihtirasların gerçekleştirilmesi yolunda bir tutum izleme yoluna gidilirse, bundan sadece yanlış adımlar atan, yanlış tutum ve davranış içine girenler değil, tüm ülke zarar görür.

Muhalefet kanadındaki yükselişin engellenebilmesi için, sahte balonlar ortaya atılır ve bu balonlar üflenerek şişirilme yoluna gidildiğinde, buna kananlar, tıpkı balonun patlaması gibi kendisine kurulan tuzağın ortaya çıkması ile hüsrana uğrarlar.

Bu nedenle herkesin kişisel beklentilerini, hırslarını, ihtiraslarını, ötelemek ve sadece bugüne kadar savunduğu doğruları savunmaya devam etmek, birlik ve beraberlik içinde hedefe ulaşabilmek için gerçekleri görmesi, bu doğrultuda gereken doğru adımları atması, hayale kapılmadan, ülke yararı ve ülke geleceği için, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yaşama geçirilen ilke ve devrimler doğrultusunda gereken adımları atmak suretiyle hareket etmesi gerekliliğini hatırlatmak istiyoruz.

Bunu yapanlar ve tuzağa düşmemek için bugüne kadar olduğu gibi inandığı doğruları savunmaya devam edenler, bir bölen olmayanlar, hayırla anılacak, isimleri asla unutulmayacaktır…

[email protected]

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ