Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

“Kurultay, CHP’yi İktidara taşıyacak”

“Kurultay, CHP’yi  İktidara taşıyacak”
  • 06.02.2018
  • 893 kez okundu

36. Olağan Kurultayı’nı geride bırakan CHP’de sürpriz yaşanmadı ve Kemal Kılıçdaroğlu 790 oyla yeniden Genel Başkan seçildi. Süreci değerlendiren Başkan Culha, Kurultay’ın Parti’yi iktidara taşıyacağını söyledi.

“Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu yeniden seçildi. Partimize, ülkemize hayırlı olsun. CHP kazandı, demokrasi kazandı, ülkemiz kazandı” diyen Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha da, CHP’nin 36. Olağan Kurultayı için Ankara’da olan isimlerden biri oldu.
Hatay’dan giden kalabalık CHP heyeti içerisinde yer alan Başkan Culha, oyunu kullanırken net bir mesaj verdi:
“Türkiye Cumhuriyetinin koruyucusu ve teminatı olan CHP 36. Olağan Adalet ve Cesaret Kurultayı’ndayız. Partimizi iktidara taşıyacak Kurultayımızın Partimize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim.”
Yeniden Genel Başkan seçilen Kemal Kılıçdaroğlu ise yaptığı teşekkür konuşmasında, “Önümüzdeki süreç sıradan bir süreç değildir. Zor koşullarda mücadele vereceğiz. Türkiye en zor dönemeçlerinden birini yaşıyor. İnsanlar kaygıyla Türkiye’nin bekasından söz ediyorlar. 15 yılda Türkiye’yi beka sorunuyla kimler karşı karşıya getirdi? İktidarın bunun hesabını vermesi gerekiyor. Huzurun garantisini ve teminatını veriyorum sizlere” dedi.  -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ