Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

Lions heyeti dün HGC’deydi:

Lions heyeti dün HGC’deydi:
  • 24.02.2017
  • 1.189 kez okundu

Yaptığımız çok şey var, ama!
Antakya yanı sıra, çevre il ve ilçelerden gelen Lionslardan oluşan bir heyet, dün Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette, yapılan çok önemli bazı proje ve etkinliklerin duyurulmasında kendileri açısından bir eksiklik olduğuna vurgu yapan Lions Heyeti, “Çok şey yapıyoruz, ancak anlatmakta zorlanıyoruz. Bunu aşmamız gerektiğini anladık” açıklaması yaptı.
Lions 118-U Genel Yönetmen Ömer Ruhi Eryurt, Antakya Kışlasaray Lions Kulübü Başkanı Seval Kirkizoğlu, Antakya Orontes Lions Kulübü Başkanı Meltem Akbay, Bölge Başkanı Figen Altunlu ve Kulüp Üyeleri, dün öğleden sonra HGC’yi ziyaret ederek basın açıklaması yaptılar.
Lions 118-U Yönetim Çevresi Federasyon Başkanı Ömer Ruhi Eryurt, basının, bir ülkenin demokrasi sigortası ve olmazsa olmazı olduğunu söyledi. Eryurt, cennet ülkemizi daha yaşanabilir kılma adına devletin tüm birimleriyle uyum içerisinde ve gönüllü olarak çalışma arzusunun hiç bitmediğini ve bitmeyeceğini belirtti. Eryurt, Lions Ailesi olarak yaptıkları ve yapmak istedikleri şeyler yanı sıra, basının önemi ile ilgili olarak şunları kaydetti:

“Basın temsilciliği, koşulları her geçen gün daha da ağırlaşan, ancak varlığı; bir ülke için, özgürlük için, demokrasi için, kültür-sanat için, sosyal yaşam için, ekonomi için, kısacası insan ve toplum için önemi her geçen gün daha da çok hissedilmektedir. Haber alma özgürlüğünden toplumun bilinçlendirilmesine kadar pek çok konuda sağladığı katma değer nedeniyle, basının, sahip çıkılması gereken bir meslek olduğu, o yüzden de sadece özel günlerde hatırlanmaması gerektiği inancındayız. Cennet ülkemiz ve ülkemizin desteğe muhtaç kesimlerine karşılıksız olarak sunulan hizmetlerin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında geliştirilerek uygulanması ve toplumla buluşturulabilmesi için basın, görsel medya ve basın çalışanları olarak sizlerin önemli bir yeri olduğunu, özgür basının bizim için de vazgeçilmez olduğunu vurgulamak isteriz.
Toplumumuzun sosyal-kültürel gelişimi, refahı ve ulusumuzun güvenli bir geleceğe sahip olabilmesi için, sosyal sorumluluk projeleri geliştirerek, bunu yine içinde yaşadığı topluma sunan Lionsların bu çalışmalarına siz basın temsilcilerimiz ile basın kuruluşlarımız tarafından sahip çıkılıyor olması ve projelerin toplumla buluşturulması konusunda STK’larla işbirliği içinde olunması son derece önemlidir.
Bu cennet ülkemizi daha yaşanabilir kılma adına, devletimizin tüm birimleriyle uyum içerisinde ve gönüllü olarak çalışma arzumuz hiç bitmedi ve bitmeyecek. Türk Lionsları olarak, öncelikli amacımız olan; insanlığın refahı ve ulusumuzun yücelmesi için birlikte çalışma olanağı bulabileceğimiz, ülkesini seven tüm kurum, kuruluş ve gönüllü bireylerle işbirliği içinde çalışmalarımızı sürdürecek, ülkemiz için projeler üretmeye, çalışmaya gönüllü olarak devam edeceğiz.
Cennet ülkemiz ve ülkemizin desteğe muhtaç kesimlerine karşılıksız olarak sunulan hizmetlerin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında geliştirilerek uygulanması ve toplumla buluşturulabilmesi için, yazılı basın ve görsel – dijital medya önemli bir değerdir. Bu toplumun sosyal gelişimi, refahı ve ulusumuzun güvenli bir geleceğe sahip olabilmesi için sosyal sorumluluk projeleri geliştirerek, bunu yine içinde yaşadığı topluma sunan Lionsların bu çalışmalarına, basın temsilcilerimiz ile basın kuruluşlarımız tarafından da son yıllarda sahip çıkılıyor olması ve projelerin toplumla buluşturulması konusunda işbirliği içinde olunması bizler için önemlidir.
Lions 118-U Yönetim Çevresi Federasyon Başkanı olarak, şahsım ve Yönetim Kurulumuz ile Federasyonumuza bağlı 63 Kulübümüzün başkan üyeleri adına teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ