Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,41 / Satış: 8,45
€ EURO → Alış: 9,98 / Satış: 10,02

Liseli oldular

Liseli oldular
  • 19.06.2021
  • 950 kez okundu

Hatay Sınav Koleji 8.sınıflarda okul birincisi, M.Feza Pınar oldu.

2020-2021 eğitim-öğretim yılı Hatay Sınav Koleji Ortaokulu mezuniyet töreni, Hatay Sınav Koleji Aziz Sancar Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Okul Yönetimi, öğretmenleri, öğrencileri ve velilerin katılımıyla gerçekleşen kep atma töreninde büyük bir heyecan ve coşku yaşandı.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan, ardından Ortaokul Müdürü Nevzat Umdu’nun konuşması ile devam eden törende, Hatay Sınav Koleji Kurucu Müdürü Zeynel Paşa da konuştu.
Paşa, şunları söyledi:
“Değerli gençler… Ülkemizin umudu ve güvencesi sizlersiniz. Bu gerçeği, Ulu Önder Atatürk, ‘Bütün umudum gençliktedir’ diyerek, ülkeyi ve bütün değerlerini gençlere emanet ederek göstermiştir. İnanıyorum ki, sizler de umutları ve güveni boşa çıkarmayacak, ülkemizi, çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracaksınız. Gelecekte; okulunuzu, bizleri ve ailelerinizi en iyi şekilde, başarıyla temsil edeceğinize olan inancım tamdır.”
Okul Kurucu Müdürü Zeynel Paşa, öğretmenlere hitaben de şu mesajı verdi:
“Değerli öğretmen arkadaşlarım… Bir anne ve baba şefkati ile kucaklayıp, erdem ve bilgi ile donattığınız bir nesli daha bugün buradan uğurluyoruz. Onlara gösterdiğiniz rehberlik, şefkat ve ilgi için sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır.”
Tören, öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesi, dereceye giren öğrencilerin duygu ve düşüncelerini paylaşmaları sonrası tamamlandı.
Hatay Sınav Koleji ortaokul son sınıf birinciliğini kazanan Mehmet Feza Pınar da arkadaşları adına kısa bir konuşma yaptı ve flama devir teslim töreni gerçekleşti. Kurucu Müdür Zeynel Paşa’dan plaketini alan okul birincisi Mehmet Feza Pınar, daha sonra kütüğe plaketini çaktı.
Sınav Koleji’nde en başarılı öğrenciler şunlar:
-Okul 1’incisi Mehmet Feza Pınar
-Okul 2’ncisi Kıymet İrem Dönmez
-Okul 3’üncüsü Kerem Beğen
Tüm öğrencilere, sınıf öğretmenleri tarafından mezuniyet belgeleri verildikten sonra, platform üzerinde marşlar eşliğinde büyük bir coşkuyla kepler havaya fırlatıldı ve öğrenciler, veli ve öğretmenlerine veda ettiler. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ