Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,76
€ EURO → Alış: 7,32 / Satış: 7,35

Lübnan’da hastalanan Hataylı…

Lübnan’da hastalanan Hataylı…
  • 06.02.2020
  • 162 kez okundu

Ambulans Uçakla Türkiye’ye getirildi

Lübnan’da çalışan Hataylı hemşerimiz Hasan Yumuşak, Türkiye’ye ait ambulans uçakla, özel olarak yurda ve Hatay’a getirildi. Gelişmeyi, Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi duyurdu. Şanverdi, konuya ilişkin açıklamasında, Lübnan’da çalışan Hatay-Reyhanlılı Hasan Yumuşak’ın, geçirdiği rahatsızlık sonucu Lübnan’da tedavi altına alındığını bildirdi ve şöyle devam etti:
“Ancak Lübnan’daki tedavi imkanlarının yetersiz olması nedeniyle, Hasan Yumuşak, girişimimiz sayesinde, Dışişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı aracılığıyla, ambulans uçak ile Türkiye’ye getirildi.
Ailenin isteği üzerine, Sağlık Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı’yla irtibata geçtik. Bakanlık yetkilileri derhal çalışmalara başladı ve gerekli izinlerin alınmasının ardından, ambulans uçak, Lübnan’a gidip hastamızı Türkiye’ye getirdi. Devletin büyüklüğünü, gerçek anlamda vatandaşına sahip çıktığını ve Dünya’nın neresinde olursa olsun vatandaşının yardımına koştuğunu çok açık görebiliyoruz. Ülke olarak bizler, her zaman vatandaşımızı koruyacağız ve sahip çıkacağız. Gurbette asla onları yalnız bırakmayacağız. Hastamıza da acil şifalar diliyorum.”
Bu arada Türk işçiyi getiren uçağın Hatay Havalimanı’na inmesiyle, Hasan Yumuşak’ın, Hatay MKÜ Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındığı öğrenildi. Gelişme üzerine, hasta Hasan Yumuşak’ın çalıştığı Projinal Şirketler Grubu adına, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yıldız şu mesajı yayınladı:
“Allah sizden razı olsun Sayın Vekilimiz. Tertemiz kalbiniz, yardımsever babacan tarzınız hiç değişmedi, değişmeyecek de. Reyhanlı ve Hatay, sizin gibi bir lidere sahip olduğu için çok şanslı. Saygılarımla.”
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ