Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,77 / Satış: 6,79
€ EURO → Alış: 7,35 / Satış: 7,38

Lütfü Savaş Coştu

Lütfü Savaş Coştu
  • 30.03.2019
  • 2.446 kez okundu

İskenderun, Dörtyol, Payas toplantıları, miting havasında, coşkulu geçti…

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş; İskenderun, Dörtyol ve Payas halkı ile bir araya geldi. Perşembe günkü ilk durağı olan Dörtyol’da büyük sevgi ve teveccüh ile karşılanan Başkan Savaş’a, Millet İttifakı İyi Parti Dörtyol Belediye Başkan Adayı Metehan Duduoğlu ve Meclis üyeleri de eşlik etti. Dörtyol ilçesine bağlı Yeniyurt, Altınçağ ve Yeşilköy halkı ile buluşan Başkan Savaş, gerçekleştirmek istediği birçok çalışmanın Meclis’te engellediğini belirterek, mahalle sakinlerinden destek istedi ve büyükşehir başkanlığı seçimini kazanma yanı sıra Meclis çoğunluğunu da elde etmek istediklerine vurgu yaptı.
Mahalle ziyaretlerinin ardından, İskenderun ilçesine bağlı Piri Reis, Cumhuriyet, Barbaros ve Denizciler Mahallelerinde Başkan Savaş’ın düzenlediği mitinge, CHP Hatay Milletvekilleri Suzan Şahin, Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, CHP İskenderun Belediye Başkan Adayı Yılmaz Şahutoğlu ve CHP Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün de katıldı.
Hatay BŞB Başkanı ve CHP Adayı Lütfü Savaş, Dörtyol toplantısında özetle şunlar söyledi:
“31 Mart’ın ardından sizlere daha iyi hizmet edebilmek amacıyla, Metehan Bey ile daha sağlıklı iletişim kuracağız. Birçok yılda başka partilere oy veren insanlar, bizim şu an destekçimiz ve bizlerle yol arkadaşlığı yapıyor. Bu gerçekten Türkiye’ye örnek olacak. Burada, hiçbir partinin genel başkanı sizleri yönetmeyecek. Sizleri, burada seçtiğiniz arkadaşlarınız yönetecek. Hepimiz, kul hakkının ne demek olduğunu biliyorsak, rabbim de ‘bana nasıl gelirsen gel, kul hakkı yeme’ diyorsa, oy verirken buna çok dikkat etmeliyiz. Oy kullanırken, hem kafamızdaki soru işaretlerini gideren hem de kalbimizin şahitlik ettiği kişiye oy vermeliyiz.”
-AYRIM YOK-
Hatay’da siyasi hiçbir ayırım gözetmeksizin çalışmalar gerçekleştirdiğini belirten Başkan Savaş, şöyle devam etti:
“ Ben, Hatay’a çok emek verdim. Sizler de farkındasınız. Biz, sizlere rehberlik yapıyoruz. Ama siz, 30 Mart 2014 tarihinde, rüzgâra değil, tsunamiye karşı dimdik duran bir Hatay’sınız. Hatay halkı gerçekten efsane. Hatay halkının bir temsilcisi olarak, nereye gidersem gideyim, sizin dualarınızın ve desteğinizin benim arkamda olduğunu biliyorum. O gururla ve onurla, güçlü bir irade ile ilerliyorum. Sizin adınıza Hatay’ı temsil etmekten onur duyuyorum. Bu Pazar, sizlerden bir dik duruş daha istiyorum. Hem ilçe hem de büyükşehir için desteklerinizi bekliyorum.5 saniyenizi bize ayırın 5 yılımız size feda olsun.”
-BAYRAK TARTIŞMASI-
Başkan Savaş, kendisiyle ilgili olarak, AKP Adayı İbrahim Güler’in “Denizciler’de Suriye bayrağı dikecek” dediğini öne sürdü ve şöyle devam etti:
“Rakibim, Denizciler çarşısına gelip, benim Suriye bayrağı dikeceğimi söylemiş. Tesadüfen 15 dakika sonra ben gittiğimde, orada bulunan bir delikanlıya, Hatay’ı nasıl kucaklayacağımı ve Hatay’daki birlikteliği nasıl güçlendireceğimi anlattım. O çocuk, o gece benim bu anlattıklarımdan etkilenmiş ve benim sözlerimden etkilenerek benim için efsane şarkısını paylaşmış. Ben, sizin adınıza bayrak tutan bir kardeşinizim. Türk Bayrağını yüceltmeye çalışan bir insanım. Bu bayrağı tutarken, hepinizin desteğini, manevi değerlerini ve milli değerlerini düşünüyorum.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ