Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,89 / Satış: 5,92
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,56

Lütfü Savaş Mesajları

Lütfü Savaş Mesajları
  • 25.12.2017
  • 1.061 kez okundu

-Futbol ve basketbolda şampiyonluklar kazanmak, sağlıksız içme suyunun önüne geçmek, Hatay’ın ekonomisini canlandırmak, EXPO ve Hatay Gastronomi ile Hatay’ı ayağa kaldırmak istiyoruz.

Hatay Büyükşehir Belediye (BŞB) Başkanı Lütfü Savaş, sosyal medya hesabından ard arta yaptığı açıklamaları ile Hatay halkına bundan sonraki hedefleri noktasında mesaj vermeye devam ediyor. BŞB Başkanı Lütfü Savaş, bu mesajları bağlamında; Hatayspor Futbol Takımı ile Hatay Büyükşehir Belediyespor Kadın Basketbol Takımı’nın bu sezon şampiyonluklar kazanmasını arzu ettiklerini, Hatay halkını sağlıksız içme suyu sıkıntısından kurtarmak üzere çalışmalar gerçekleştirdiklerini, Hatay’ın ekonomisini canlandıracak adımlar atmayı, ayrıca Hatay Gastronomi ve Hatay EXPO ile Hatay ilimizi ayağa kaldırmak istediklerini belirtti.
Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş’ın sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı mesajları şöyle:
-Bu sene hem futbolda Hatayspor’la hem de basketbolda Hatay’ın Melekleri ile şampiyon olmak istiyoruz. Başarı için kenetlenmiş durumdayız. Hatay, bu başarıları fazlasıyla hak ediyor.
-Hatay’ın altyapısı, üstyapısı tamamlanmış ve kentleşme sorunlarını çözmüş bir şehir olarak geleceğe yürümesini istiyoruz. Benim derdim şov yapmak değil. Medeniyet standartları çerçevesinde halkıma hizmet etmenin derdindeyim
-Hatay genelinde yer altında bulunan boruların çoğunluğu asbestli ve deforme olmuş haldedir. Hem sağlıksız içme suyunun önüne geçmek hem de kayıp kaçak oranını en aza indirmek hedefiyle çalışıyoruz. Su kaynaklarımızı korumak, hemşehrilerimize sağlıklı su temin etmek ve iletmek noktasında adımlar atıyoruz.
-Altyapı ve içme suyu hizmetlerimizde ‘yerli ve milli’ malzeme kullanıyoruz. Samsun Makine Sanayi, Endonezya veya Çin’de olacak değil ya… Herhalde bazı arkadaşlarımız ‘hizmet üretemiyor’ diye psikolojik olarak bir rahatsızlık içindeler. Basit insanlar çamur atar, akıllı insanlar organizasyon ve projeler yapar. Biz büyük organizasyonlar içerisinde yer alıyor ve dev projeler üreterek hayata geçiriyoruz. Boruya yok yere fazla takılmasınlar, gelecek için yaptığımız hizmetlerimize baksınlar!
-Hatay için iyi gelişmeler yaşadığımız bir dönemden geçiyoruz. Hatay, gerek ulusal gerek uluslararası anlamda ön plana çıkan ve üzerinden ölü toprağını atan bir kent konumuna geldi. Negatif anlamda kimse karışmazsa ekonomimizin canlanması noktasında Samandağ, İskenderun, Mersin, Gazimagosa ve çatışma durumu sonlandığı takdirde Lazkiye arasında deniz otobüsü seferleri başlatmayı düşünüyoruz.
-Hatay, zengin mutfağı ve Medeniyetler Şehri olmanın sofrasına kattığı kadim birikimle, UNESCO’nun Gastronomi Şehri olma unvanını haklı bir şekilde kazandı. Annelerimizin, ninelerimizin, teyzelerimizin yaptığı yemeklerin özü ile lezzetini korumaya ve kalıcılığını sağlamaya çalışıyoruz. Bu amaçla, ‘Malzeme Bizden, Marifet Sizden’ sloganıyla yemek yarışması düzenliyoruz. Yemeklerimizin lezzeti konusunda hemşehrilerimizin en iyi tadı tatlı bir yarış içerisinde yakalamasını sağlayacağız.
-EXPO 2021’e ev sahipliği yapacak olmamız ve UNESCO tarafından ‘Gastronomi Şehri’ tescili almamız bizler için altın değeri taşıyor. Hatay tarihi açısından önemli bu 2 olay, ticari hacmimizin artmasını, dünyaca tanınmamızı ve ekonomik ivme kazanmamızı sağlayacak. Bizlerin, bu değerleri iyi işleyerek Hatay’ı ayağa kaldırmamız gerekiyor. Nitekim bu olaylar, turizm, gıda ve ulaşım sektörlerine canlılık kattı. Mutluluk sıralamasında 81 il arasında 76. Sırada olan Hatay’ımızda hemşehrilerimizi mutlu edecek adımlar atıyoruz
-Çalışmalarımızı ve hizmetlerimizi seçim endeksli yürütmüyoruz. Altyapı çalışmalarımız esnasında belki insanımız bizlere kızıyor ama, çalışmalarımız bittiğinde herkes bu şehrin geleceğine katkı verdiğimizi ve hemşehrilerimizin mutluluğu için çabaladığımızı açık bir şekilde görerek mutlu oluyor. Altyapısı ve üstyapısı tamamlanmış, geleceğe sağlam adımlarla ilerleyen bir Hatay için çalışıyoruz. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ