Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,62 / Satış: 7,65
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,98

Maçlar Atatürk Stadında

Maçlar Atatürk Stadında
  • 13.08.2020
  • 457 kez okundu

Hatayspor, Süper Lig’in ilk 10-12 haftasındaki iç saha maçlarını Antakya Atatürk Stadı’nda oynayacak.

Hatayspor, Süper Lig maçlarını, Kasım ayının sonuna kadar Antakya Atatürk Stadı’nda oynayacak. Gelişme, dünkü Hatay Büyükşehir Belediye (BŞB) Meclisi’nde gündeme geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, yeni stadın Kasım ayına kadar hazır olamayacağını, bu nedenle maçları Antakya Atatürk Stadı’nda oynamak istediklerini, bunun için de eksikleri tamamlamak üzere çalışma yapılacağını bildirdi.
Süper Lig’in yeni ekibi Hatayspor’un stadyum sorunu, dünkü BŞB Meclisi’nde de gündeme geldi. Yapımı tamamlanan, fakat çim ve koltuk düzeni henüz hazır olmayan Hatay Stadyumu’nun yeni sezona yetişememesinden dolayı Atatürk Stadyumu’nun revize edilmesi Meclis’te görüşüldü.
Süper Lig’in 11 Eylül’de başlayacak olması ve stadyumun gecikmesinden ötürü, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Antakya Atatürk Stadyumu’nun Süper Lig’e uygun hale getirilmesi için kolları sıvadı. Başkan Savaş, Meclis gündemine getirdiği yetki ile beraber, Atatürk Stadyumu’na gece ışıklandırması ve koltuk sayısı artışı gibi birçok yenilik getirileceğini söyledi.
Dünkü Büyükşehir Meclisi’ne ek gündem olarak gelen teklif kapsamında, Süper Lig maçlarının, yeni stadyum yetişmediği için Antakya Atatürk Stadı’nda oynanması için bakım ve onarım talepleri oldu. Söz konusu bakım ve onarımın yapılması için, Belediye Kanunu 75. Maddesi A fıkrasına göre, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a yetki verilmesi görüşüldü. Meclis üyeleri, teklifi ve kararı oy birliğiyle onayladı. 67 Meclis üyesinin tamamı teklife olumlu bakarak oy kullandı.
Dün, başkanlık ettiği Meclis’te kısa bir konuşma yapan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Savaş, yeni stadyum çalışmalarının Kasım ayı içinde tamamlanacağını söyledi. Edinilen bilgiye göre, Antakya Atatürk Stadı seyirci kapasitesi, 5583.
Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Hatayspor Yönetimi, ilk 3 aylık dilimdeki iç saha maçlarında seyirci kapasitesi sayısını yükseltmek üzere yeni koltuklar yerleştirecek. Stat kapasitesinin hiç olmazsa 7-8 bine çıkarılması amaçlanırken, bugün itibariyle toplam seyirci kapasitesi 5583 kişi olarak belirlendi.
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ