Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Madem Tarih Bulduk…

Madem Tarih Bulduk…
  • 10.07.2021
  • 237 kez okundu

Peki, Niye Paylaşmadık?

Büyükşehir Belediyesi ile Vakıflar Genel Müdürlüğü arasında yaşanan protokol krizinde son dönem gündeme taşınan bir iddia, başka bir tartışmaya daha kapı araladı!

Geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalındaki açıklamaları sırasında, Antakya kent merkezindeki Vakıf İşhanı’ndan geriye kalan boş arazinin değerlendirilmesine dair kendisine yöneltilen bir soruyu cevaplandıran ve “Jeoradar ile de tarattık! Orada 3 tane şey var! 4 metre altta, tarihi yerler var! Bu, raporla tescillenmiş durumda! Şimdi ben şeyi de anlamış değilim… Anıtlar Kurulu, bina için buraya nasıl izin vermiş? Vakıfların da bu şartlarda buraya bina yapma şansı yok!” açıklamasında bulunan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Madem tarih bulduk… Peki, niye paylaşmadık?” tartışmasını da başlattı.
Jeoradar taramasının yapıldığı tarihi ve bulunanların net tespitinin yapıldığı zaman aralığının kamuoyu ile açıklanması gerektiğine işaret edenler, “Bulunanlar noktasında bugüne kadar neden susmuşlar, bunu da açıklasınlar. ‘Bulduk’ dedikleri için Müze’ye başvurmuşlar mı?” eleştirisinde duruyor. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ