Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39

Mağaracık’a çok amaçlı salon

Mağaracık’a çok amaçlı salon
  • 12.04.2018
  • 1.313 kez okundu

Hatay Büyükşehir ve Samandağ Belediyesi ortak hizmeti…

Hatay Büyükşehir Belediyesi ile Samandağ Belediyesi işbirliğiyle, Samandağ ilçesinin çevre yerleşim birimlerinden Mağaracık Mahallesi’ne “çok amaçlı sosyal tesis” kazandırıldı. Mağaracık Mahallesi Çok Amaçlı Salonu’nun açılışı 11 Nisan Salı günü gerçekleştirildi.
Açılışa, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın yanı sıra CHP Genel Sekreter Yardımcısı ve CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, CHP İl Başkanı Av. Servet Mullaoğlu, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, CHP Samandağ İlçe Başkanı Av. Turgay Abacı ile diğer davetliler ve vatandaşlar katıldı.
Mağaracık Muhtarı Arslan, Çok Amaçlı Salon’u Samandağ halkına kazandırdığı için Başkan Savaş’a teşekkürlerini iletirken, kürsüye gelen Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, büyük emeklerle ve yüksek bir bütçe ile tamamlanarak açılışı gerçekleştirilen Çok Amaçlı Salon’u Samandağ halkına kazandıran Başkan Savaş’a emeklerinden ve desteklerinden dolayı teşekkürlerini iletti.
CHP İl Başkanı Servet Mullaoğlu ise, “Bizim bütün belediyelerimiz, büyük imkansızlıklar içerisinde Hatay’ın 15 ilçesine eşit olarak hizmet götürüyor. Tüm belediye başkanlarımızı gerçekleştirdikleri hizmetlerden dolayı tebrik ediyor ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a da böylesine güzel bir tesisi Hatay’a kazandırdığı için teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.
Kısa süre önce CHP’de Genel Sekreter Yardımcısı olan Milletvekili Serkan Topal da konuşmasında, “Bizler nereden geldiğimizi çok iyi biliyoruz ve hiçbir zaman unutmayacağız. HBB başkanımız seçildiği zaman eksiklerimiz çoktu ve bütün imkansızlıklara rağmen kazanmıştık. Hatay’ın tüm ilçelerinde eşit hizmet götürdüğü için Başkan Savaş’a teşekkürlerimi iletiyorum” diye konuştu.
HATAY’A HİZMET ETMEM GEREKTİĞİNİ İYİ BİLİYORUM
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş da, Hatay’a hizmet edilmesi gerektiğini çok iyi bildiğini belirterek başladığı konuşmasında şöyle dedi:
“Hepimizin beklentileri olduğunu biliyorum, ama BEN’den çıkıp BİZ olmak lazım. Çok zor şartlarda, devletin imkanlarına rağmen bir zafer kazandık. Bu zaferde en çok mücadele edenlerden biri de Mağaracık halkı. Ben hangi şartlarda belediye başkanlığı adayı olduğumu ve hangi şartlarda Hatay’a hizmet etmem gerektiğini çok iyi biliyorum. 4 yıl önce seçim sonuçları açıklanana kadar dualar edenleri, sandık başında bekleyenleri ve bizlerle bir yürek bir umut olanları bizleri sahiplenenleri unutmadık ve bu doğrultuda sizlere layık olabilmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Aramıza fitne sokmaya çalışacaklar, ama sizlerden buna izin vermemenizi istiyorum. Ben; kime, nerede, ne zaman ne söz verdiğimi biliyorum. Hatay Büyükşehir Belediyesi’ni batırmak için her türlü yola başvurdular, ama karşılarında bir tıp doçenti ve tecrübeli bir belediye başkanı var.”
VİCDANIMIZI ORTAYA KOYARAK HİZMET ETMEK ZORUNDAYIZ …
Konuşmasının devamında, Hatay’ın idealleri ve kardeşliği için belediye başkanı olduğunun altını çizen Başkan Savaş şunları söyledi:
“Bizim için önemli olan önce huzur, sonra hizmet, ama son üç yıldır da ekonomi. Bu işlerin olmaması için uğraşan sürekli karşımızda olan bir grup var. Ama biz dimdik durmak zorundayız. Yiğidi, düşmanın kurşunu değil, dostun dilinden çıkan bir söz yaralar. Ben inançlı bir insanım. Hepimiz gibi Kur-an’ı Kerim’e inanıyorum. Kur-an’ı Kerim’deki ayetler ve Hz. Peygamberimizin (S.A.V.) sünnetleri bizim için yeterlidir. Bunlar da bizlerin kardeşlik bağlarını güçlendiren en önemli husustur. Hatay’daki ve Ortadoğu’daki dinsel deformasyonu arttırmak için din, mezhep, etnik köken ve bölge konusunda üstümüze gelmeye çalışıyorlar. Biz bu nedenle bu şehirde çok hassas ve dengeli çalışmalıyız. Vicdanımızı ortaya koyarak hizmet etmek zorundayız çünkü bir insanda ve bir partide vicdan yoksa diğer unsurları aramamıza gerek yok. Önemli bir konuda akıl ve vicdanla baş başa kaldığınızda önce vicdanınızı dinleyin. Ben de vicdanımla diyorum ki, CHP’li vatandaşlarımız bizlere % 95 oranında oy verdi ve bizler de sizler için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Ama Ortadoğu’daki gibi ülkemizi kaosa sürüklemek için önce Hatay’ı karıştırmak istiyorlar.”
HİÇBİR ZAFER MÜCADELESİZ OLMAZ …
Samandağ-Mağaracık’taki konuşmasında yaz ortalarına kadar Samandağ’ın büyük bir kısmına içme suyunu getirmeyi hedeflediklerine vurgu yapan Başkan Savaş, şöyle devam etti:
“Tüm sorunları bir anda çözmemiz mümkün değil. Çözdürmezler, ama biz sakinliğimizi ve sükûnetimizi korumalıyız. Sizlerin içtiği suyun %25’ine kanalizasyon karışmış. Bir enfeksiyon hastalıkları doçenti olarak buna göz yumamam. Hatay’ın her noktasında alt yapı yapıyoruz çünkü Hatay Türkiye’nin ortalamasından %25,5 daha fazla kırsal kesime hitap ediyor. Bugün bizim feryat etme günü değil, birlik olma günümüz. Hiçbir zafer mücadelesiz olmaz, mücadeleye inananlar zafer kazanır. Zafere hep birlikte gidelim. Çok amaçlı salonumuz sadece Mağaracık halkına değil, Samandağ halkına da hayırlı uğurlu olsun.”
Konuşmalarının sonunda, 200 bin metrekarelik alana sahip olan ve 500 kişilik kapasitesi ile düğünden cenazeye, birçok alanda Samandağ halkının ihtiyaçlarına hitap edecek Samandağ Mağaracık Çok Amaçlı Salonu’nun açılışı vatandaşlar ile birlikte gerçekleştirilerek halkın hizmetine sunuldu. Açılışın sonunda törene katılanlar salonu birlikte gezdi ve ikrama katıldı. -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ