Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Mağduriyetin vebalini kim ödeyecek?

Mağduriyetin vebalini kim ödeyecek?
  • 02.01.2018
  • 774 kez okundu

Necmettin Çalışkan, süreci özetledi:

15 Temmuz sonrası başlayan soruşturmaların çıkış noktası olan ‘ByLock’ başlığına işaret eden ve bu konuda biriken mağdurlara işaret eden, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi (GİK) Necmettin Çalışkan, yaşanan “Psikolojik Baskı”ya işaret etti.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, gerçek FETÖ kullanıcılarını gizlemek amacıyla 11 bin 480 kişinin telefonuna iradesi dışında ByLock yüklendiği açıklamasını da hatırlatan Çalışkan, şunları söyledi:
“Anlaşıldığı kadarıyla, bu programı sürüme koyanların marifetiyle, cep telefonundan herhangi bir programa giren kişi otomatik yönlendirmeyle ByLock kullanıcısı gözüküyordu. İlgililer, bugüne kadar yapılan tüm uyarılara kulak astı. İkaz edenlerin başında Saadet Partisi Antalya İl Başkan Yardımcısı Avukat Ali Aktaş vardı ve haklı çıktı. Büyük bir adaletsizliğin mağduriyetin olduğu bir dönemde her türlü saldırıyı göğüsleyerek başardığı bu işten dolayı kahraman ilan edilerek devlet tarafından taltif edilmesi gerekir. Trajik olan şu ki, ‘bunu ortaya çıkardık’ diye sevinen kurumların tersine, bugüne kadar bunu ihmal ettikleri için ayrıca hesaba çekilmeleri gerektiğini akıl edememeleri!”
Çalışkan, sürecin işleyişini özetlerken, şu soruları da yetkililerin cevaplaması için paylaştı:
“Esas soru şu; adli merciler FETÖ’cüleri gerçekten tespit etmeye mi çalışıyor? Yoksa kendilerine FETÖ’cü olduğu bir şekilde bildirilen kişilere ceza vermeye mi zorlanıyor? Ya da FETÖ’cü yaftası yememek için karar mı veriyor? İşin garabetini anlatmaya kelimelerin bile yetmemesi ne kadar acı. Bu kadar çelişki, kumpas ve mağdur varken hala mahkemelerden beraat kararlarının çıkmaması sizleri de düşündürmüyor mu? Bir de bu kadar insanın mağduriyetinin vebalini kim ödeyecek?”   -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ