Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Maliyet 3,9 Milyon Tl

Maliyet 3,9 Milyon Tl
  • 24.06.2020
  • 492 kez okundu

Hatay BŞB’nin açılışı önceki gün yapılan Reyhanlı-Gazimürsel bağlantı yolu maliyeti, 3 milyon 850 bin liraya mal oldu.

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin (BŞB) açılışını önceki gün yaptığı Reyhanlı- Gazimürsel Mahallesi bağlantı yolu beton asfalt yolunun, 3 milyon 850 bin liraya mal olduğu açıklandı. Açılış töreninde bilgi veren Hatay BŞB Fen İşleri Daire Başkanı Hasan Ziya Hamidioğulları, modern hale getirilen yolun, trafik yoğunluğu olan bir yol olduğunu belirterek şu bilgiyi verdi:
“7,5 kilometre uzunluğunda ve 8 metre genişliğinde yaptığımız bu yolda, 17 bin ton beton asfalt kullandık. Reyhanlı’yı, bu yıl 25 bin ton beton asfaltla daha buluşturacağız. Yolun maliyeti, 3 milyon 850 bin Türk Lirasıdır” dedi.
Açılış töreninde konuşan Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş da, Hatay’daki kırsal nüfusun yoğun olduğunu ve bu sebeple altyapı çalışmalarına büyük önem verdiklerini söylerdi ve şöyle devam etti:
“Kırsal nüfusu fazla olan şehrimizin çok olan altyapı sorunlarını ortadan kaldırmak için yoğun şekilde çalışıyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durumun da farkında olmak gerekir. Ancak buna rağmen, Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak birçok köyümüzü, köy yolumuzu beton asfaltla buluşturuyoruz. Biz, mütevazı tablo çizdikçe, bazıları hiçbir şey yapmadığımızı zannediyor. Ancak bundan sonra bir aksilik olmadığı sürece, her Pazartesi ve Cuma açılışlarımız olacak.
Keşke bu yol 15-20 yıl önce yapılsaydı. Biz, hizmetlerimizi ilçelerimizin önceliklerine göre yapıyoruz. Bugüne kadar Reyhanlı’da 180 kilometre sathi kaplama, 75 kilometre beton asfalt, 554 bin metrekare kilitli parke taşı, 11 menfez, çeşitli yüksekliklerde 524 metre uzunluğunda betonarme duvar, 1 adet çok amaçlı salon, 1 adet halı saha, 1 mezarlık kompleksi, 20 mezarlığın çevre düzenlemesi, 16 eğitim kurumu ile 18 ibadethanenin tadilatını yaptık. 1 tane arıtma tesisi, 26 tane kuyu, 65 kilometre içme suyu şebekesi ve 70 kilometre kanalizasyon şebekesi yaptık.”
Reyhanlı’daki içme suyu şebeke çalışmalarının devam edeceğini ve Eylül ayı içerisinde kazmayı vuracaklarını söyleyen Başkan Savaş, bu projenin, 43 milyon Türk Liraya mal olacağını sözlerine ekledi.
SAVAŞ’A PLAKET
Açılış töreninde, Gazimürsel Mahalle Muhtarı Selahattin Atılgan da düşüncelerini paylaşarak, yolun hizmete açılmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Gerçekleşen konuşmaların ardından, Reyhanlı Ticaret Odası ve Ticaret Borsası yöneticileri, Başkan Savaş’a hizmetlerinden ötürü plaket, CHP Reyhanlı İlçe Başkanı Nihat Dağ ise tablo hediye etti. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ