Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

Marka, Olmazsa Olmaz…

Marka, Olmazsa Olmaz…
  • 24.10.2017
  • 1.089 kez okundu

Vali Erdal Ata, Pazar günü katıldığı Altınözü ilçesindeki Zeytin ve Zeytinyağı Festivali etkinlikleri kapsamında yaptığı açıklamada, Türkiye’deki zeytin ağacı toplamının % 10’unun Hatay’da, bunun da % 30’nun Altınözü ilçesinde bulunduğunu kaydederek, “Zeytin ve zeytinyağı üreten çiftçi ve sanayicilerimize bir mesajım var” dedi ve bu mesajı şöyle aktardı:
“İlimizde çok fazla miktarda zeytin ve zeytinyağı üretilmesine rağmen, maalesef ulusal düzeyde tanınan bir markamız yok. Buradaki üreticilerimizin bir araya gelerek bir marka yaratmalarını özellikle rica ediyorum. Bu markanın da hem ilimizin hem de ülkemizin tanıtımında önemli katkıları olacağına inanıyorum. Marka yaratarak marketlere girildiği takdirde hem üreticimizin hem de sanayicilerimizin katma değerini yükseltme şansı olacaktır. Bu konuda Valilik olarak, Kalkınma Ajansı olarak, YİKOB olarak üzerimize ne düşüyorsa her türlü desteği vermeye hazırız.”
Vali Ata, devamla, “Özellikle de kırsal kesimde olan ilçelerimizin kalkınması için daha çok çaba sarf edeceğiz. Burada kurulmakta olan Hayvancılık OSB’si ve Zeytin OSB’sinin yapılması için elimizden gelen gayreti gösterip, en kısa süre içinde bunların hayata geçirilmesi için devletin tüm imkânlarını seferber edeceğiz” açıklaması yaptı. Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur da konuşmasında, Türkiye’nin İspanya, Tunus ve Yunanistan’dan sonra en fazla zeytin üretimi yapan 5. ülke olduğunu, ülkemizde de Hatay’ın zeytin açısından çok zengin olduğunun altını çizerek, Altınözü’ne zeytini marka yüzü olarak seçtiklerini, bu kapsamda adım olarak Hatay Zeytincilik İhtisas OSB çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini kaydederek şunlar söyledi:
“Bunun yanında, Hatay Zeytincilik Enstitüsü’nün de Altınözü sınırlarında inşaatı devam ediyor. Bütün bunlar, bizi zeytine ve zeytinyağına dikkat çekmeye, bu sektörden ekmek yiyen insanlarımızı bir araya getirerek bir farkındalık oluşturmaya itti. Bu fikrimizi açtığımızda bizleri cesaretlendirdiğiniz için Sayın Valimize teşekkür ediyorum.”
-Mehmet Özgün-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ