Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,14 / Satış: 6,17
€ EURO → Alış: 6,68 / Satış: 6,71

Marka ve Markalaşma Semineri

Marka ve Markalaşma Semineri
  • 21.09.2017
  • 716 kez okundu

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) ve ABİGEM İşbirliğiyle ‘Markalaşma Süreci ve Yönetimi Semineri’ düzenlendi. İTSO Halil Şahin Meclis Salonu’nda düzenlenen seminerde, Marka Danışmanı Derya Celbiş, sine vizyon destekli olarak İTSO üyelerine ve katılımcılara bilgi verdi.
Eğitim seminerinde; Marka ve markalaşma kavramları, marka özellikleri, stratejik marka konumlandırma ve marka iletişimi ile ilgili bilgiler veren Marka Danışmanı Derya Celbiş, “Firmaların tanıtılması, ürünlerin pazarlanmasında reklam, tanıtım ve markalar önemli yer tutmaktadır. Marka adının belirlenmesi sürecinde markalar uyarlanabilir olmalıdır. Bir marka ismi seçerken göz önünde bulundurulması gereken en önemli bir husus da gelecek dönemlerde ürün hakkında eklenecek ürünler için uygulanabilir olmasıdır. Markaların Uluslararası alanda uygulanabilirliğine dikkat edilmelidir. Etkin bir markalı ürünler özelliklerini yansıtmalı. Tanıtımına destek olmalıdır. Markayı hatırlatmaya ve markanın tanınırlığının sağlanmasına yardımcı olmalıdır. Rakiplerinden kolayca ayırt edilebilir olmalıdır. Tüketiciler tarafından kolayca anlaşılabilir olmalıdır. Değişen koşullara göre kolayca uyarlanabilir, güncelleştirilebilir olmalıdır. Uluslararası alanda kullanılacak ise seçilen tarzın tüketiciye göndereceği anlamların evrensel bir içerik taşımasına dikkat edilmelidir” dedi.
Eğitim seminerine İTSO Muhasip Üye Necat Özkaya, İTSO Meclis üyeleri, ABİGEM yetkilileri ve meslek erbapları katıldı. -Mehmet Özgün-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ