Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Maske gerçeği

Maske gerçeği
  • 06.06.2020
  • 302 kez okundu

Dağıtamadık, takamadık, tıbbi atık olarak atamadık, kanalları tıkadık…

Pandemi sürecinde ülke olarak maske dağıtımında sınıfta kalan halkımız, maske takımı ile ilgili ısrarlı uyarıları da es geçti! Öte yandan, takılan maskelerden miadı dolanların “tıbbi atık” bidonlarına atılması gerekirken, birçoğu gelişigüzel şekilde çöp bidonlarına atıldı, kimileri de maskeleri yerlere atmakta sakınca görmedi. Tıbbi atık olan maskelerin kullanım sonrası çöplere ve yerlere atılmasının sakıncaları, çeşitli şekillerde anlatılırken, bu kez pis su kanallarının da maske ve eldivenler yüzünden bazı yerlerde tıkandığı öne sürüldü.
HATSU yetkilileri, atıksu hatlarında yapılan temizlik çalışmaları sırasında maske, eldiven, ıslak mendil, peçete ve naylon poşet gibi atıkların tıkanıklığı neden olduğunu bildirdiler. İlimizin birçok yerinde tıkanan kanalların açılması sırasında, içeriden maske-eldiven ağırlıklı tıbbi atık çıkması düşündürdü.
Hatay BŞB HATSU kaynakları, “Atıksu hatlarında oluşan tıkanma problemini çözmeye devam ediyoruz. Muhtelif noktalardaki atıksu hatlarında yapılan temizlik çalışmaları sırasında maske, eldiven, ıslak mendil, peçete ve naylon poşet gibi atıklar çıkarıldı’‘ bilgisini çeşitli şekillerde paylaştı. -Haber/Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ