Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,72 / Satış: 7,76

Maske Kullanın, Sosyal Mesafeyi Koruyun…

Maske Kullanın, Sosyal Mesafeyi Koruyun…
  • 01.06.2020
  • 241 kez okundu

Başkan Yılmaz, salgınla mücadele için bilinçli olmanın önemine değindi ve uyarılarda bulundu.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, koronavirüs salgınına karşı sosyal mesafeyi korumak ve maske kullanımına özen göstermek konusunda vatandaşlara uyarıda bulundu. Başkan Yılmaz, salgınla başa çıkmak için bilinçli olmanın önemine değinerek, “Yerel yönetimler olarak aldığımız önlemler yanı sıra, vatandaşlarımızın da kendi önlemlerini alması gerekiyor. Salgınla, ancak herkes mücadele ederse başa çıkabiliriz. Bu sebeple, tüm bireylere kendi sağlıklarını koruyabilmeleri amacıyla büyük görev düşüyor.
Öncelikli olarak, sosyal mesafeyi korumak zorundayız. Bu sebeple, gerekli olmadıkça dışarıya çıkmamalı, çıkıyorsak muhakkak maske kullanmalıyız. Salgına karşı bilinçli olmalı, hem kendimiz hem de sevdiklerimiz için gerekli hijyen kurallarına uymalıyız.
Değerli hemşerilerimin uyarıları dikkate alarak, gerekli özeni göstereceğine inancım tamdır. Bu vesile ile herkese sağlıklı günler diliyorum.”
Başkan Yılmaz, açıklamasının devamında, koronavirüs ile mücadele sürecinde alınması gereken tedbirler konusunda sık sık ziyaretler gerçekleştirdiğini, bu kapsamda çarşı içerisinde, pazarlarda, fırınlarda ve muhtarlıklarda vatandaşlara bizzat maske dağıtarak, kullanım alışkanlığının önemini hatırlattığını vurguladı.
Başkan Yılmaz ayrıca, Antakya Belediyesi Mahfel Sosyal Tesisleri içerisinde günlük ortalama 12 bin adet kapasite ile maske üretim çalışmalarının devam ettiğini de sözlerine ekledi. Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ